Wydajne sprzęgła kłowe

Interesują Cię wydajne sprzęgła kłowe? Potrzebujesz rozwiązania skutecznego, ale i cenowo korzystnego? Koniecznie sprawdź asortyment KTR dostępny w hurtowni Sped.

  1. Sprzęgła kłowe – krótka charakterystyka
  2. Sprzęgło ROTEX KTR

Marka KTR zajmuje się produkcją sprzęgieł przemysłowych od wielu lat. Ogromne doświadczenie i wiedza dziś przekładają się na bogatą ofertę oraz wysoką jakość dostępnych produktów. Dlatego tak często poleca się sprzęgła KTR wymagającym klientom. Dziś przedstawiamy najpopularniejsze komponenty – sprzęgła kłowe, dostępne w asortymencie hurtowni Sped. Jeśli interesuje Cię tanie sprzęgło kłowe, koniecznie sprawdź propozycje, które znajdziesz u wspomnianego dystrybutora KTR.

Sprzęgła kłowe – krótka charakterystyka

Zasada działania sprzęgła kłowego jest bardzo prosta. Otóż komponent przenosi moment poprzez czołowe zazębianie się uzębionych tarcz, które dodatkowo są dociskane za pośrednictwem sprężyny. Nazwa „kłowe” wzięła się od kłów o zaokrąglonych krawędziach, które umieszcza się na połówkach sprzęgła. Między połówkami zwykle montuje się specjalny łącznik. Budowa taka ma swoją zaletę i korzystnie wpływa na wiele sytuacji. Między innymi sprzęgła kłowe doskonale radzą sobie z redukowaniem udarów oraz drgań, które mogą pojawić się podczas pracy. Natomiast delikatne zaokrąglanie zębów sprawia, że skutecznie eliminowany jest nacisk na krawędzie, na który komponent zwykle się naraża, gdy występuje niewspółosiowość wałów.

Sprzęgło ROtEX KTR

Wydajne sprzęgła kłowe KTR wyróżniają się przede wszystkim precyzyjną obróbką. Dokładność powierzchni korzystnie wpływa między innymi na parametry kinematyczne. Dzięki temu produkty dostępne w asortymencie marki KTR odznaczają się wyjątkową długą żywotnością, wytrzymałością i niezawodnością. Standardowe sprzęgła skrętnie elastyczne – kłowe przenoszą moment poprzez kształtowe połączenie. Dodatkowo komponenty mają zdolność do sprawnej kompensacji przesunięć kątowych, osiowych oraz promieniowych. Wielu klientów do zalet zalicza również przygotowanie produktów do pracy w tak zwanych strefach Ex – czyli strefach zagrożonych wybuchem.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sprzęgła kłowe KTR, które znajdziesz w u dystrybutora KTR – we wrocławskiej hurtowni technicznej Sped.

Sprzęgła ROTEX

Skrętnie elastyczne modele serii ROTEX to nic innego, jak sprzęgła elastomerowe. Charakteryzują się kompaktową konstrukcja, wydłużonym okresem eksploatacyjnym i świetną charakterystyką pracy. Wydajne sprzęgła kłowe ROTEX doskonale sprawdzą się do przenoszenia wysokich obrotowych momentów. Skutecznie tłumią drgania i kompensują niewspółosiowości kątowe, osiowe oraz promieniowe. Maksymalny moment obrotowy wynosi 7000 Nm. Mogą pracować w temperaturze roboczej od -40 do 100 stopni Celsjusza, w porywach nawet do 120. Do zalet modeli serii ROTEX zalicza się także zdolność do nie przenoszenia udarów, które pojawiają się przez nierównomierną pracę silnika.

Sprzęgło ROTEX GS

Bezluzowe i bezwibracyjne sprzęgło kłowe ROTEX GS to model trzyczęściowy, montowany osiowo. Zakres momentów obrotowych w przypadku tej serii wynosi od 0,2 do 4800 Nm. Skutecznie redukuje wibracje i gwarantuje bezpieczeństwo podczas ewentualnej awarii. Doskonale sprawdzi się między innymi w napędach obrabiarek czy pozycjonujących układach. Mimo niewielkich gabarytów ma zdolność przenoszenia bardzo dużych momentów obrotowych. Dostępny jest z różnymi poziomami twardości łączników. Bezobsługowe sprzęgła kłowe serii ROTEX GS mogą pracować w strefach zagrożonych wybuchem. Tak samo, jak komponenty ROTEX Standard, posiadają odpowiednie certyfikaty, zezwalające na montaż w strefie Ex.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.