Wykładziny dywanowe – różna charakterystyka dla danego obiektu

Dobór nawierzchni to ważny element wystroju. W przypadku wykładzin obiektowych, takich jak rozwiązania do sal konferencyjnych czy hoteli, ważna jest jednak nie tylko estetyka, ale również to, czy parametry produktu sprostają wyzwaniom konkretnego środowiska.

Wykładziny dywanowe hotelowe

Urządzanie hotelu ma na celu głównie wytworzenie u gości określonego wrażenia. To z myślą o tym aranżuje się halle, poszczególne pokoje oraz recepcję. Im bardziej luksusowy obiekt, tym większy jest nacisk m.in. na względy estetyczne wystroju. Jednocześnie osoby odpowiedzialne za aranżację muszą brać pod uwagę kwestię funkcjonalności – w końcu każdy sprzęt i wyposażenie, również wykładziny dywanowe do hoteli, są tu bardzo intensywnie eksploatowane. W przypadku wykładzin ważne jest zwrócenie uwagi na klasę użytkową i to, aby przestrzenie, przez które przetaczają się ogromne liczby gości (np. miejsce wokół recepcji) wyposażyć w modele odporne na ścieranie. Dobrze jest zwrócić uwagę również na akustykę. Zbyt cienka wykładzina w hallach sprawi, że osoby zajmujące pokoje będą słyszeć kroki za drzwiami, co obniży komfort ich pobytu w hotelu. Warto pamiętać też o tym, że zbyt długie włosie wykładziny dywanowej może znacznie utrudnić przewożenie walizek na kółkach. W sklepie BR wykładziny można znaleźć warianty produktów do różnych części hotelowej przestrzeni.

Wykładziny dywanowe biurowe

Wykładzina w biurze, w przeciwieństwie do wykładziny hotelowej, nie musi podkreślać prestiżu miejsca. Czasem jednak firmom zależy na tym, żeby przyjmować swoich klientów w przestrzeniach, które wyglądają wyjątkowo elegancko. Wtedy warto wybrać wykładzinę o większej gramaturze. W standardowych przypadkach wykładziny dywanowe biurowe umieszcza się w przestrzeniach “roboczych”, a więc tam, gdzie klienci nie mają dostępu. W takich aranżacjach, zamiast wytworzenia luksusowego klimatu, ważne staje się wykreowanie schludnej, estetycznej przestrzeni o raczej neutralnym charakterze. W biurach spotkamy się więc dość często z wykładzinami igłowanymi i pętelkowymi. Ich zwarta struktura sprawia, że brud ma utrudnione dojście do głębszych włókien. Jednocześnie całość prezentuje się atrakcyjnie i sprawia, że biuro zyskuje przytulny, ale jednocześnie profesjonalny wygląd.

Inne wykładziny dywanowe obiektowe

O klasach użytkowych trzeba pamiętać, gdy planujemy wyposażyć magazyny, sale produkcyjne, warsztaty samochodowe i hurtownie. Takie rozwiązania powinny być odporne na zarysowania, odkształcenia (nawet, jeśli zadziałamy na nie dużymi ciężarami), zapewniać dobrą izolację akustyczną, termiczną i być łatwe w czyszczeniu. Ciekawym wariantem są tutaj wykładziny pcv w płytkach. Są:

  1. elastyczne;
  2. mają świetne właściwości użytkowe;
  3. nie sprawiają problemów w przypadku konieczności ich wymiany – w przeciwieństwie do wykładzin w rolce, wymieniamy jedynie problematyczny fragment, a nie całą powierzchnię.

Podczas zakupów zawsze należy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób użytkowany jest dany obiekt. Tylko biorąc pod uwagę intensywność eksploatacji oraz środowisko pracy, można optymalnie wybrać wykładziny do biura, hotelu lub do innych obiektów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.