Z czego wynika popularność konstrukcji stalowych?

Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, a po nałożeniu powłoki cynkowej metodą ogniową – kompletna niepodatność na działanie korozji. Konstrukcje stalowe należą do najbardziej wytrzymałych rozwiązań stosowanych do budowy hal magazynowych i obiektów przemysłowych.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami, wykorzystującymi technologię murowaną, stal pozwala na znaczne obniżenie kosztów wzniesienia budowli. Nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża, wylania fundamentów i projektowania stropu o stosunkowo dużym ciężarze.

Solidne i wytrzymałe konstrukcje stalowe

Dużą zaletą konstrukcji ze stali jest możliwość ich łatwej przebudowy lub zmiany w przyszłości, co jest bardzo utrudnione, a w wielu wypadkach po prostu niemożliwie, gdy podobną operację chcielibyśmy wykonać w przypadku klasycznego budynku murowanego. Lekkość i mobilność, a także szybkość wznoszenia hal i wiat stalowych to czynniki, które bezpośrednio wpływają na dużą popularność tego rozwiązania. Nie bez znaczenia jest również stosunkowo niska cena, która wpływa na znaczne obniżenie całkowitych kosztów danej inwestycji.

Zastosowania konstrukcji ze stali

Bardzo dobre właściwości użytkowe, jak i łatwość wznoszenia sprawiają, że nowoczesne i trwałe konstrukcje stalowe, dostępne m.in. w ofercie firmy Metaltech, są powszechnie stosowane w wielu przypadkach, m.in. przy budowie:

  • fabryk,
  • zakładów produkcyjnych,
  • obiektów przemysłowych,
  • hal magazynowych,
  • centrów logistycznych,
  • wiat przeładunkowych,
  • silosów i kominów,
  • masztów i kontenerów.

Uniwersalność i duża plastyczność niosą za sobą wiele zalet, które sprawiają, że stal jest wykorzystywana w większości konstrukcji stosowanych w przemyśle.

Niezawodne konstrukcje stalowe

Zaledwie kilkanaście dni potrzeba, by zbudować pełnowymiarową, niezawodną konstrukcję stalową w docelowym miejscu, oferującą pełną funkcjonalność. Sprawia to, że stosuje się je nie tylko w branży przemysłowej, lecz również na budowach myjni samochodowych, sklepów wielkopowierzchniowych i hurtowni. Jeżeli szukasz solidnych rozwiązań konstrukcyjnych o ponadczasowej trwałości to surowiec, jakim jest ocynkowana ogniowo stal, będzie najlepszym wyborem.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.