Zabezpieczenie bramy automatycznej

Wśród najważniejszych powodów montowania bram automatycznych wymienią się komfort i bezpieczeństwo, wynikające z funkcjonalności takich lamp. Dlatego tak ważne jest to, aby zawsze rozważnie wybierać bramę automatyczną. Należy zwrócić uwagę na to, jakie brama ma opcje i czy jest ona dostosowana do naszych wymagań eksploatacyjnych. Coraz więcej uwagi poświęca się też dodatkowym zabezpieczeniom, a więc akcesoriom, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Charakterystyka lamp sygnalizacyjnych

Priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa ruchu w momencie wjazdu lub wyjazdu z posesji bądź podczas bezpośredniego korzystania z bramy. W związku z tym, producenci zaczęli oferować wysokiej jakości lampy sygnalizacyjne jakie można dopasować do dowolnego typu bramy. I nie ma tutaj znaczenia, czy chodzi o bramę prywatną, czy znajdującą się na terenie przemysłowym lub na osiedlu mieszkaniowym. Nowoczesne bramy można wobec tego wykorzystywać nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Warto decydować się na modele niezawodne w działaniu nawet wtedy, gdy wahania napięcia zasilania lampy są spore. Naturalnie, typ lampy zawsze musi być dopasowany do siłownika. O poszczególne parametry tego akcesorium należy więc pytać już w sklepie albo montera. Na pewno model będzie wtedy w 100% dopasowany do centrali sterującej, jak i do możliwości konkretnej bramy. Innowacyjne lampy ostrzegawcze są coraz częściej dostępne z możliwością oświetlenia ledowego. Można je zamontować zarówno na słupku, jak i na elewacji budynku. Warto decydować się lampy sygnalizacyjne oznaczone stopniem ochrony IP55, oznaczającym bezpieczną pracę w warunkach atmosferycznych panujących w Polsce o każdej porze roku. Zapoznanie się z opisami poszczególnych lamp może ułatwić zadanie co do tego, jaką wybrać, a kiedy ktoś ma wątpliwości, to zawsze można doradzić się pracowników sklepu z automatyką bramową.

W chwili, gdy brama zaczyna pracować lampa sygnalizuje użytkownikowi ruch. Wielofunkcyjne lampy od wiodących producentów mogą być nawet wyposażone w funkcję oświetlania pojazdu. Jeśli istnieje opcja zamontowania anteny to użytkownik może sterować automatyką ze znacznie większej odległości. Niektóre z dostępnych na rynku lamp można też montować w dowolnej pozycji, aby w pełni odpowiadały zapotrzebowaniu użytkowników. Jako, że lampy zazwyczaj wykonywane z materiałów odpornych na uderzenia, to można z nich korzystać przez wiele lat. Lampy można kupować w dowolnej kolorystyce, co jest ważne, ponieważ w ostatnim czasie dla użytkowników automatyki design staje się bardzo ważny. Dostępne modele informują o awarii systemu automatyki w bramach przesuwnych lub skrzydłowych. To pozwala czuć się naprawdę bezpiecznie. Pełnienie jednoczesnej funkcji ochronnej i sygnalizacyjnej sygnalizuje użytkownikom o tym, że pojawiła się usterka lub błąd połączenia. Dzięki temu można szybko zareagować, chroniąc siebie i samochód. Ponadto, awaria zostanie szybciej naprawiona. Lampy są proste w montażu, co oznacza, że można je tak naprawdę założyć samemu.

Charakterystyka fotokomórek

Kolejnym, równie ważnym elementem dodatkowym świadczącym o bezpieczeństwie automatyki są fotokomórki. Podobnie jak lampy sygnalizacyjne, pełnią rolę ostrzegawczą. Fotokomórki zewnętrzne wyróżnia bardzo prosta budowa. Składają się one z nadajnika oraz z odbiornika. Nadajnik występuje pod postacią płytki elektronicznej, ze specjalną diodą nadawczą IR. W chwili, gdy nadajnik otrzymuje napięcie niewidoczny sygnał przekazany jest do odbiornika. Odbiornik ma budowę bardziej skomplikowaną. Składa się z: elementu światłoczułego, przekaźników i specjalnych styków. Fotokomórki zainstalowane w bramie automatycznej chronią przed przytrzaśnięciem użytkownika lub innej przeszkody. Jeżeli wiązka światła, wygenerowana przez nadajnik nie dociera do odbiornika to oznacza to, że na linii znajduje się przeszkoda. To doprowadza do zatrzymania bramy. Urządzenia o niewielkim rozmiarze mogą być wyposażone w regulację kierunku “widzenia”. Ich niewielki rozmiar sprawia, że można je założyć bardzo szybko i bez jakichkolwiek przeszkód. Nowoczesne fotokomórki są odporne na uderzenia i cechują się bardzo dobrymi parametrami, wpływającymi na ich długą żywotność. To akcesoria do bram, w jakie warto inwestować.

Zarówno fotokomórki, jak i lampy ostrzegawcze bardzo dobrze wpływają na zabezpieczenie bram automatycznych. Producenci w tej chwili oferują też wiele innych sprzętów. Najważniejsze zaś jest to, aby każdy właściciel bramy dobrze przemyślał, co będzie mu potrzebne i co dobrze wpłynie na odczuwanie przez niego komfortu na co dzień. Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w wysokiej jakości sprzęt to powinien zawsze decydować się na to, by robić zakupy u sprawdzonych producentów. Im bardziej brama i teren posesji są zabezpieczone, tym pewniej można czuć się na co dzień. Nikt nie ma wątpliwości, że tak właśnie jest. Zabezpieczenie dla bramy automatycznej musi być zawsze dobrze przemyślane. Nie ma mowy o tym, aby coś umknęło instalatorom. A właściciel sam powinien wiedzieć, co ma być zamontowane.

Materiał Reklamowy

Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.