Polecane grzejniki do niewielkiej łazienki

Mikroskopijna łazienka wciąż nie jest egzotykiem w mieszkaniach. Nawet nowoczesne mieszkania na to pomieszczenie mają przeznaczony niewielki metraż. Inwestorzy wolą mieć do dyspozycji przestronny salon, kuchnię czy sypialnię, w których spędzają najwięcej z dnia niż w łazience. Łazienka to jednak to pomieszczenie, w którym powinno być ciepło. Jak dokonać wyboru grzejnika łazienkowego do małej łazienki? Na co warto zwrócić uwagę?Polecane grzejniki do niewielkiej łazienki

Mikroskopijna łazienka wciąż nie jest egzotykiem w mieszkaniach. Nawet nowoczesne mieszkania na to pomieszczenie mają przeznaczony niewielki metraż. Inwestorzy wolą mieć do dyspozycji przestronny salon, kuchnię czy sypialnię, w których spędzają najwięcej z dnia niż w łazience. Łazienka to jednak to pomieszczenie, w którym powinno być ciepło. Jak dokonać wyboru grzejnika łazienkowego do małej łazienki? Na co warto zwrócić uwagę?

Wąski i zgrabny grzejnik łazienkowy?

Do małej łazienki najczęściej wybierane są grzejniki o małych szerokościach, panelowe lub żebrowe oraz w uniwersalnym kolorze białym lub czarnym. Mała łazienka nie powinna nas jednak ograniczać! Bo w bogatej ofercie grzejników łazienkowych znaleźć możemy urządzenia w różnych kolorach. Z łatwością dobierzemy więc grzejnik w kolorze zbliżonym do koloru ściany czy urządzeń sanitarnych.

W niewielkiej łazience polecamy rozważyć grzejniki łazienkowe o budowie żebrowej, które dodatkowo mogą pełnić funkcję suszarki lub wieszaka na ręczniki. Na takim sprzęcie możemy z łatwością przewiesić do suszenia wilgotny ręcznik po kąpieli lub zamontować specjalne wieszaki na ręczniki, dzięki czemu zyskamy dodatkową powierzchnię w łazience. W ofercie sklepu dobrygrzejnik.pl dostępna jest cała gama dodatkowych akcesoriów, które pomogą nam wykorzystać maksymalnie obecność grzejnika w małej łazience.

Wielkość łazienki dobór mocy grzewczej

Ważną kwestią, od której musimy rozpocząć, jest stosunek wymiarów pomieszczenia do mocy grzewczych oraz ogólnych warunków naszej łazienki. Musimy wziąć pod uwagę, że zbyt duża moc grzejnika w stosunku do całości pomieszczenia prowadzić będzie do przegrzania łazienki, co w przypadku standardowego użytkowania tego pomieszczenia (czyli stałego kontaktu z ciepłą wodą i parą) oznaczać może w późniejszym okresie problem z wentylacją, zawilgoceniem, a z czasem problem grzybów i pleśni.

Natomiast, gdy wybierzemy zbyt słaby grzejnik (pod kątem mocy grzewczej), będziemy musieli borykać się z wiecznie niedogrzaną łazienką, co przełoży się na fatalną jakość korzystania i gorszy komfort. A zatem, przed zakupem grzejnika, dokonajmy odpowiednich pomiarów pomieszczenia. Zwróćmy też uwagę na okna lub ich brak w łazience.

Właściwe miejsce na grzejnik w łazience

Mając łazienkę o małym metrażu, musimy pamiętać o właściwym umiejscowieniu grzejnika. Najlepiej sprawdza się miejsce o dobrej wymianie powietrza, niczym nieograniczone architektonicznie (np. elementami instalacji kanalizacyjnej czy wentylacyjnej. W małej łazience nie polecamy zabudowania urządzenia, czy jakiegokolwiek innego przysłaniania.

Zwykle grzejniki łazienkowe montowane są na całej wysokości ściany lub jeśli grzejnik jest niewielki, to umiejscawiany jest u podstaw sufitu. Pamiętajmy tu o łatwym dostępie do grzejnika – szczególnie, gdy ma on pełnić także inne funkcje, poza samym ogrzewaniem pomieszczenia.

Niewielka łazienka wcale nie musi oznaczać problemów z doborem odpowiedniego urządzenia grzewczego. Przeciwnie, ograniczona powierzchnia może okazać się plusem przy zakupie grzejnika (grzejniki łazienkowe) – biorąc pod uwagę chociażby moc grzewczą takiego urządzenia. Zawsze jednak należy pamiętać o tym, aby zakup taki w najdrobniejszych szczegółach przemyśleć i skonsultować się z fachowcem. Często drobna zmiana, podpowiedź może mieć znaczący wpływ na późniejsze wykorzystanie grzejnika i na naszą przyjemność podczas codziennego użytkowania łazienki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz