Czym jest odzież ochronna? Jak ją wybrać? Podpowiadamy

W wielu zakładach pracy konieczne jest stosowanie odzieży ochronnej. Czym ona właściwie jest? Co powinno ją charakteryzować i jak wybrać najlepsze ubranie robocze? Na tym skupiamy się w naszym poniższym artykule – przeczytaj go, a wszystko stanie się jasne.

Odzież ochronna – co to takiego?

Zgodnie z definicją odzieżą ochronną nazywa się te ubrania stosowane w miejscu pracy, które okrywają lub zastępują odzież osobistą. Została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniła maksymalną ochronę przed rozmaitymi zagrożeniami. Nie zalicza się do niej jednak tych ubrań, które stosowane są w trakcie wykonywania prac, w których występuje jedynie ryzyko zabrudzenia lub kontaktu z substancjami, które nie są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Co powinno charakteryzować odzież ochronną?

Już wiesz, czym jest odzież ochronna. Co powinno ją wyróżniać? Jakie warunki musi spełniać, aby dobrze spełniała swoją rolę? Już tłumaczymy.

Aby odzież uznana była za ochronną, musi posiadać odpowiednie certyfikaty. Ich celem jest potwierdzenie tego, że ubrania zapewniają rzeczywistą ochronę przed określonymi niebezpieczeństwami, jak np.:

  • iskry,
  • kwasy,
  • ogień,
  • ługi,
  • substancje żrące,
  • opary i gazy chemiczne,
  • bardzo niska lub wysoka temperatura,
  • obsługa niektórych sprzętów mechanicznych.

Jak widać, odzież ochronna powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na działanie powyższych czynników. Dodatkowo ubrania te muszą być wygodne i komfortowe w użytkowaniu – tylko wtedy pracownicy będą mogli swobodnie wykonywać powierzone im zadania.

Jak wybrać odzież ochronną?

Wbrew pozorom, wybór odzieży ochronnej nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza dlatego, że każda grupa zawodowa potrzebuje nieco innego stroju – w końcu ubranie robocze spawacza wygląda zupełnie inaczej niż strój osoby pracującej w laboratorium. Warto zatem zwrócić uwagę na specjalne wymagania, które wynikają z wykonywania określonych obowiązków. Na szczęście istnieją miejsca, w których bez trudu znajdziesz potrzebne Ci ubranie. Jednym z nich jest e-sklep https://mado.com.pl/, w który znajdziesz odzież roboczą dla przedstawicieli rozmaitych zawodów. Zaopatrzysz się tam w elementy stroju zapewniające ochronę oczu, słuchu, rąk, twarzy czy nóg. W jego szerokim asortymencie znajdziesz także oznaczenia BHP, wyposażenie apteczki pierwszej pomocy czy sorbenty. Duży wybór produktów wysokiej jakości, szybka realizacja zamówienia oraz korzystne ceny sprawiają, że warto przyjrzeć się bliżej ofercie tego sklepu internetowego.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz