Jakie nożyce do blachy wybrać?

Na rynku dostępne są nożyce do blachy ręczne oraz skokowe: elektryczne, akumulatorowe czy pneumatyczne. Który rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim warsztacie? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę, wybierając nożyce do blachy? Podpowiadamy!

Proste w użyciu ręczne nożyce do blachy sprawdzą się do okazjonalnego używania. Alternatywą dla ręcznych nożyc do blachy są nożyce skokowe, wybierane przez profesjonalistów i zapalonych majsterkowiczów. Ze względu na rodzaj zasilania dzielą się na elektryczne, akumulatorowe lub pneumatyczne. Poznaj rodzaje nożyc do blachy i dokonaj świadomego wyboru.

Ręczne nożyce do blachy – do użytku domowego

Uniwersalne ręczne nożyce do blachy najlepiej sprawdzą się przy cięciu na wprost. Jeśli zależy Ci na większej precyzji przy wycinaniu kształtów, sięgnij po nożyce kształtowe.

Ręczne nożyce do blachy dzielą się również na jedno- oraz dwudźwigniowe. Te pierwsze przypominają nieco klasyczne nożyce biurowe. Ich używanie wymaga większej wprawy, odwdzięczą się jednak lepszym wyczuciem materiału. Z kolei nożycami dwudźwigniowymi tnie się lżej, wybierane są więc chętniej do cięcia grubszej blachy. Niestety, zapewniają mniejszą precyzję niż modele jednodźwigniowe.

Pamiętaj, że używając ręcznych nożyc do blachy, warto mieć na dłoniach specjalne rękawice ochronne.

Skokowe nożyce do blachy trapezowej – narzędzia dla wymagających

Skokowe nożyce do blachy to profesjonalne narzędzie, które znajduje zastosowanie w

zakładach metalurgicznych, przemysłowych, w dekarstwie czy przemyśle motoryzacyjnym. Są to odpowiednie nożyce do blachy trapezowej, bez trudu poradzą sobie również z blachodachówką. Jeśli Twoją pasją jest majsterkowanie i szukasz skuteczniejszego narzędzia niż ręczne nożyce do blachy, możesz sięgnąć po model pneumatyczny, akumulatorowy lub elektryczny.

Nożyce skokowe nie tylko pozwolą przeciąć blachę w linii prostej. Poradzą sobie z wycięciem bardziej skomplikowanych wzorów oraz cięciem po łuku. Jeśli więc zależy Ci na precyzji, sięgnij po jeden z modeli nożyc skokowych.

Akumulatorowe nożyce do blachy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trudno o dostęp do gniazdka elektrycznego, np. na dachu lub na podwórzu. Do cięcia blachy w warsztacie lub w garażu można wybrać elektryczne nożyce do blachy.

Nożyce do blachy pneumatyczne zasilane są sprężonym powietrzem ze sprężarki. Świetnie nadają się do długotrwałego i wydajnego cięcia. Na https://mightyseven.pl/

znajdziesz wybór pneumatycznych narzędzi do cięcia: od noży, przez nożyce, po przecinarki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz