Prowadzisz firmę sprzątającą? Zobacz, czym kierować się przy wyborze maszyny czyszczącej

Coraz więcej klientów zainteresowanych usługami sprzątania sprawia, że na rynku pojawiają się wciąż nowe firmy sprzątające. Jeśli prowadzisz takie przedsiębiorstwo lub planujesz je założyć, to wiesz, jak ważne są maszyny czyszczące. Sprawdź, co warto mieć na uwadze przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Powierzchnia do sprzątania

To jeden z podstawowych kryteriów decydujących o wyborze maszyny sprzątającej. Im obszerniejsza przestrzeń do sprzątania, tym większa maszyna sprawdzi się w takich warunkach. Jeśli użyjesz zbyt małego sprzętu do czyszczenia dużej przestrzeni, to musisz liczyć się z mniejszą efektywnością. Na powierzchni do 1000 metrów kwadratowych wybierz najmniejsze maszyny czyszczące. Takich wymiarów są na przykład biura, sklepy, szkoły czy też pomieszczenia usługowe. Na przestrzeni od 1000 do 2500 metrów kwadratowych używane są najbardziej popularne, średnie urządzenia. W pomieszczeniach powyżej 2500 metrów kwadratowych sprawdzą się natomiast sprzęty z napędem i siedzeniem dla operatora.

Rodzaj zasilania

Kluczowe przy wyborze maszyny do sprzątania jest także zdecydowanie, czy urządzenie ma być wyposażone w akumulator, czy będzie podłączane do sieci. Maszyny czyszczące posiadające baterię mają różne rozmiary i dedykowane są do różnych pomieszczeń. Są nieco cięższe ze względu na wbudowany akumulator. Takie  maszyny czyszczące są niezbędnym wyborem do miejsc, gdzie kabel mógłby przeszkadzać w pracy lub wręcz stanowić zagrożenie dla innych osób przebywających w danej przestrzeni.

Wersja kablowa to lżejsza maszyna czyszcząca, zwykle także mniej kosztowna. Charakteryzuje ją nieco mniejszy docisk do podłogi. Może jednak nieprzerwanie pracować wiele godzin.

Trakcja czy bez trakcji?

Trakcja to napęd maszynowy, dzięki któremu urządzenie będzie w stanie pokonywać wzniesienia czy progi. Średniej wielkości maszyny nie potrzebują trakcji, ale już w przypadku większych urządzeń jest ona niezwykle istotna. Co ważne, niektóre modele można wyposażyć w trakcję już po zakupie.

Znaczenie przy zakupie maszyny czyszczącej ma również specyfika pomieszczenia i stopień zastawienia go różnymi przedmiotami. W miejscach zagraconych lepiej sprawdzi się mniejsze i bardziej zwrotne urządzenie niż wielka maszyna obsługiwana przez operatora.

Najlepsza maszyna czyszcząca to…

Decyzja o zakupie maszyny czyszczącej powinna być dobrze przemyślana. To sprzęt, od którego oczekuje się niezawodności i trwałości przez lata. Chcąc wybrać odpowiednią maszynę, spójrz na poradnik: https://szorowarki24.pl/maszyny-czyszczace-jak-wybrac-odpowiednia-maszyne/ oraz ofertę firmy Numatic. Marka Numatic wyróżnia się na rynku solidnymi maszynami, które mają wygodną konstrukcję. Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest także trwałość materiału, akceptowalny poziom hałasu i łatwo dostępne akcesoria.

Maszyny czyszczące marki Numatic są solidne oraz trwałe i bez trudu przetrwają wiele sezonów intensywnej pracy. W ofercie producenta znaleźć można szorowarki kablowe, bateryjne oraz jednotarczowe, czyli służące do sprzątania niewielkich powierzchni. Tym, co niezwykle istotne dla firmy Numatic, jest wysoki poziom czyszczenia. Jakość maszyn oferowanych przez firmę Numatic potwierdza też grono zadowolonych klientów. Wypróbuj i przekonaj się o wysokiej klasie tych urządzeń.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.