Noszenie nieodpowiednich butów jest przyczyną wielu schorzeń. Źle dobrane buty powodują m.in. bóle pleców, bioder, urazy i zniekształcenia stóp, sprawiają, że wykrzywiają się kolana co z kolei przekłada się na całą postawę ciała. Wiedza o tym nie jest zbyt powszechna. Wydaje się to niezrozumiałe, zwłaszcza, że spędzając czas w pracy, spędzamy go często w jednym obuwiu, a jeśli jest ono źle dobrane na konsekwencje zdrowotne długo czekać nie trzeba. Z niewygodnymi i niekomfortowymi butami roboczymi przez dłuższy czas miały problem…kobiety.

Buty bhp damskie dawniej i dziś

Najpierw wybór był niewielki – kilka modeli w kilku kolorach. Nie wyglądały dobrze (ciemne i toporne), nie były wygodne (ciężkie), ale spełniały swoją rolę – chroniły. Z czasem producenci odzieży, obuwia i artykułów bhp zapełnili te niszę i dziś kobiety, które pracują na stanowiskach, gdzie wymagana jest odzież robocza lub ochronna, mogą wybierać spośród sandałów, półbutów, trzewików, kaloszy, klapek, drewniaków. Sklepy zaopatrujące pracowników w potrzebną odzież  bhp np. NoRma z Łodzi, oferują buty pochodzące od wiodących producentów, dzięki czemu panie mogą wybrać nie tylko wymagany do danego stanowiska pracy rodzaj obuwia, ale także do pory roku. Buty robocze i ochronne charakteryzują się dobrą jakością wykonania, są lekkie, elastyczne, maja specjalnie wyprofilowane podeszwy. Modele zabudowane posiadają wkładki gwarantujące komfort podczas całodziennego noszenia, metalowy nosek, sztywny zapiętek oraz zapięcie (sznurówki, rzepy) zapewniające stopie stabilność. Współczesne buty robocze damskie posiadają ponadto, to dla pań bardzo ważne, ciekawy design – wiele modeli ma kolorowe wstawki lub ozdobne przeszycia.

Komfort stopy

Dobrze dobrane obuwie to bezpieczeństwo i wygoda. Dziś już nikt nie musi podczas wykonywania obowiązków służbowych skupiać się na odliczaniu czasu do uwolnienia stóp z za małych, za ciężkich, niewygodnych butów. Wybór obuwia jest naprawdę ogromny – dobranie obuwia, w którym stopa jest stabilna, równomiernie rozłożona, w którym stopa może oddychać nie jest trudne. Dodatkowo jego zakup nie stanowi zbyt wielkiego obciążenia dla budżetu.  Biorąc pod uwagę, że obuwie wykonane jest starannie i z materiałów najwyższej jakości, że jest trwałe i nie trzeba go zmieniać co kilka tygodniu, warto ponieść taki wydatek. Do butów roboczych można dobrać wkładki termiczne, przeciwpotne, antybakteryjne i inne, które dodatkowo zwiększają komfort i przydatność do noszenia. Komfort podczas pracy i brak problemów zdrowotnych to rzecz równie ważna co bezpieczeństwo.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz