Wybieramy odkurzacz do sprzątania hotelu – na co zwrócić uwagę?

Wymagania, co do obiektów oferujących noclegi są naprawdę spore. Nic w tym dziwnego, gdyż przez hotelowe pokoje przewija się mnóstwo gości, co sprzyja przenoszeniu zarazków i bakterii. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o czystość. Aby zadanie to było łatwiejsze do wykonania, warto posiadać dobry odkurzacz. Jaki model będzie odpowiedni do odkurzania pokoi hotelowych? Co warto wziąć pod uwagę? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Odkurzacz hotelowy, czyli jaki?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na rynku znaleźć można wiele rodzajów odkurzaczy o rozmaitym przeznaczeniu. Od kilku lat coraz głośniej mówi się o urządzeniach służących do sprzątania takich obiektów jak hotele czy biura.

Profesjonalny odkurzacz hotelowy umożliwia utrzymanie czystości na najwyższym poziomie. Co wyróżnia go od zwykłego urządzenia, którego używasz do odkurzania swojego mieszkania? Z pewnością są to jego parametry, które pozwalają na intensywną eksploatację. Dzięki nim możliwe jest szybkie i efektywne odkurzenie wielu pokoi hotelowych w krótkim czasie. Wyróżnia się lekką konstrukcją, pozwalającą na łatwe przenoszenie urządzenia pomiędzy pokojami i piętrami. Zastanawiasz się, jak zatem wybrać dobry odkurzacz hotelowy? Podpowiadamy!

Jak wybrać odkurzacz hotelowy?

Odwiedzając sklep https://sklep.wirexim.pl/, możesz zauważyć, że w kategorii odkurzaczy do hotelu i biura, znajdziesz kilka modeli do wyboru. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Które parametry są ważne przy wyborze najlepszego sprzętu?

Powierzchnia odkurzania i pojemność bębna na zanieczyszczenia

Gdy chcesz wybrać odpowiedni odkurzacz do sprzątania hotelu lub innego obiektu, musisz wziąć pod uwagę taki parametr, jak szerokość ssawki. Przekłada się on szerokość czyszczonej powierzchni. Im będzie większa, tym praca przebiegnie szybciej i sprawniej. Ważna jest także pojemność bębna na zanieczyszczenia, która powinna wynosić ok. 15 litrów. Dzięki temu szybko skończysz swoją pracę, bez konieczności częstego opróżniania pojemnika.

Moc urządzenia

Wymagania, co do odkurzacza hotelowego są dość spore. Szczególne znaczenie ma moc turbiny ssącej. To właśnie od niej zależy, w jakim stopniu urządzenie będzie w stanie wciągać zanieczyszczenia. Optymalną jakość odkurzania zapewnić może turbina o mocy 800-900 W. Pozwala ona na wyciągnięcie kurzu nagromadzonego w głębokich warstwach włosia dywanu.

Głośność pracy

Poziom hałasu generowanego przez odkurzacz hotelowy jest szczególnie ważny. Warto wybierać urządzenia o jak najmniejszym stopniu hałasu – wówczas sprzątanie nie będzie przeszkadzało gościom ani pracownikom hotelu. Dobrze, gdy odkurzacz posiada funkcję ECO, ograniczającej pobór prądu. Wpływa ona na redukcję mocy odkurzacza, a także na głośność jego pracy, znacznie ją zmniejszając.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz