Biokominki: funkcjonalna i skuteczna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych… również w bloku!

Własny kominek, przy którym można się ogrzać… Piękno żywego ognia w otoczeniu designerskich mebli… To są marzenia wielu Polaków. Być może i ty do nich należysz, skoro jesteś teraz tutaj i czytasz ten artykuł. A czy wiesz, że biokominki możesz dopasować dosłownie do każdego wnętrza? W kamienicy i mieszkaniu na 10 piętrze. I to bez pozwolenia. Bez konieczności przebudowy ścian. Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Jak działają nowoczesne kominki na biopaliwo?

Kominki na biopaliwo i tradycyjne kominki to jakby dwa odmienne warianty rzeczywistości. Otóż biokominki potrzebują paliwa w postaci specjalnego płynu lub żelu, który jest zwykle produkowany z materiałów roślinnych. Owe paliwo spala się do pary wodnej, tak więc nie generuje ani szczypiącego w gardło dymu, ani sadzy, która siada na meblach. To jest czyste. To jest zdrowe. To jest właśnie nowoczesny eko kominek.

Takie kominki na biopaliwo nie wytwarzają też popiołu, który trzeba utylizować. Czyszczenie urządzenia to w ogóle czysta przyjemność w porównaniu z tym, co oferuje tradycyjny kominek, który do tego nie obejdzie się bez stosownej zabudowy. Kominki na biopaliwo zaś nie potrzebują kanałów do odprowadzania dymu, dlatego mogą być stosowane nawet w bloku. Aha, i nie trzeba stać tydzień w kolejce po opał, żeby móc z nich korzystać zimą…

Czy biokominek grzeje?

Tak. Biokominki wolnostojące na przykład potrafią ogrzać pomieszczenie 30 m. kw., ponieważ w ich środku pali się prawdziwy ogień. Oczywiście nie każdy biokominek będzie taki sam. W zależności od jego powierzchni spalania czy ogólnej konstrukcji, inne mogą być jego właściwości cieplne. Merytoryczne informacje: https://ambusto.pl/blog/post/7/czy-biokominek-grzeje?page_type=post.

Jak wybrać dobry biokominek do swojego domu?

Biokominek portalowy z obudową może bez przeszkód nawiązać do tradycyjnych kominków, jeśli marzysz o takiej aranżacji. Jednak biokominek wiszący może okazać się lepszym rozwiązaniem, o ile masz wolne miejsca na ścianie, zaraz nad rustykalną komodą na przykład. A jeśli interesuje cię bardziej nowoczesny wygląd, prosty biokominek narożny może w sposób idealny uzupełnić projekt wnętrza, który jest z założenia designerski oraz minimalistyczny…

Możliwości jest doprawdy tysiące. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie musisz spełniać żadnych specjalnych wymagań technicznych ani przeciwpożarowych. Proste w obsłudze biokominki są całkowicie bezpieczne i wszystko tak naprawdę sprowadza się do twoich indywidualnych potrzeb oraz względów estetycznych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz