Wiaty i zadaszenia – co warto o nich wiedzieć?

Myślisz o zakupie wiaty samochodowej, rowerowej lub śmietnikowej i postawieniu jej na terenie swojej firmy? A może brakuje Ci drugiego garażu i rozważasz postawienie wiaty koło swojego domu? W obu tych sytuacjach poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Chcemy w nim podzielić się z naszą wiedzą na temat wiat i zadaszeń. Zaczynajmy.

Do czego służą wiaty?

Wiaty to konstrukcje, które znamy i często z nich korzystamy. Służą do zabezpieczania różnych przedmiotów, pojazdów przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg, wiatr, czy słońce. Wiaty najczęściej są używane m.in. do przechowywania samochodów, rowerów, hulajnóg, śmieci. Mogą być również elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym na terenie firmy np. jako wiata dla osób, które palą papierosy. Wykonana ze szkła hartowanego i stali nierdzewnej, zapewnia komfort palaczom, którzy mogą bez pośpiechu i nie drażniąc niepalących pracowników odebrać przerwę na papierosa.

Jakie rodzaje wiat spotkamy na rynku?

Na rynku znajdziemy kilkanaście rodzajów wiat, które różnią się między sobą materiałem, kształtem, rozmiarem, kolorem, czy sposobem montażu. Niektóre spotkamy w naszych ogrodach, inne znajdują zastosowanie na stadionach. Oto kilka spośród najpopularniejszych rodzajów, które produkuje każdy liczący się producent wiat:

  • wiaty samochodowe – mogą być wolnostojące lub przylegające do budynku. Ich dach może być pokryty blachą trapezową, dachówką ceramiczną, czy szkłem hartowanym.
  • wiaty rowerowe – wyposażone w stojaki rowerowe lub uchwyty do zamocowania roweru. Posiadają dach wypełniony poliwęglanem komorowym lub szkłem hartowanym.
  • wiaty śmietnikowe – do przechowywania pojemników na odpady. Występują jako zamknięte lub otwarte.
  • wiaty przystankowe – doskonale znane nam wszystkim, służą do zapewnienia schronienia podróżnym na przystankach autobusowych lub tramwajowych. Mogą być wyposażone w ławki, witryny reklamowe,
  • wiaty stadionowe – służą do zapewnienia schronienia widzom na stadionach sportowych lub widowiskowych. Mogą być wyposażone w siedzenia, barierki, kosze na śmieci.
  • wiaty na wózki sklepowe – doskonale znane ze sklepów wielkopowierzchniowych.

Jakie są główne zalety wiat i zadaszeń?

Wiaty i zadaszenia mają wiele zalet, które sprawiają, że są traktowane jako praktyczne i estetyczne rozwiązania dla każdej firmy. Oto niektóre z nich:

  • chronią przed warunkami atmosferycznymi – zamontowane nad wejściem do firmy zapewniają komfort w czasie deszczu. Ponadto przedłużają żywotność i poprawiają wygląd drzwi wejściowych – wizytówki firmy.
  • oszczędzają miejsce – dzięki temu pozwalają na lepsze zagospodarowanie terenu firmy i optymalizację kosztów utrzymania.
  • zwiększają funkcjonalność terenu – umożliwiają wykorzystanie przestrzeni pod wiatą do różnych celów, np. pozostawiania rowerów, hulajnóg pracowników,
  • pozwalają stworzyć estetyczne strefy wydzielone np. dla osób palących papierosy.

Podsumowanie

Wiaty i zadaszenia to doskonałe rozwiązania zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które chcą zwiększyć funkcjonalność swojej działki stawiając na niej estetyczną wiatę np. dla drugiego samochodu. Każdy producent wiat ma szeroką ich gamę, dzięki czemu, klient jest w stanie dopasować konkretny model do własnych potrzeb. Oprócz gotowych wiat istnieje możliwości zrobienia wiaty na zamówienie. Wówczas możemy wybierać zarówno wielkość, materiał wykonania, jak i kolor, który będzie najbardziej pasował do miejsca, w którym ma stanąć wiata. Wszystko jest kwestią ustaleń.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz