Klimatyzator przenośny – kiedy będzie potrzebny?

Klimatyzatory przenośne, jak sama nazwa podpowiada, to grupa mobilnych sprzętów umożliwiających obniżanie temperatury w pomieszczeniach, w których się znajdują. Ze względu na swoją konstrukcję (wybrane modele są wyposażone w kółka) i stosunkowo niską wagę, ich transportowanie nie stanowi większego problemu.

Profesjonalne firmy oferujące wynajem klimatyzatorów mają w swojej ofercie urządzenia mobilne, które zapewniają ulgę w szczególnie upalne dni. W jakich sytuacjach sprzęt tego typu jest szczególnie przydatny?

Najważniejsze informacje o klimatyzatorach przenośnych

W przeciwieństwie do jednostek typu split, urządzenia mobilne składają się tylko z jednej części. Kolejną różnicą są skropliny. W przypadku standardowych klimatyzacji, skropliny są odprowadzane na zewnątrz. Z kolei klimatyzatory przenośne mają wbudowany zbiornik, który należy co pewien czas opróżniać. Dodatkowo urządzenia mobilne mają wbudowaną rurę odpowiedzialną za odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz. Moc urządzeń mobilnych, a co za tym idzie ich zdolność do obniżania temperatury powietrza jest przeważnie niższa niż jednostek typu split. Niemniej jednak sprzęt przenośny znajduje zastosowanie m.in. w pomieszczeniach wyróżniających się niewielką lub średnią kubaturą.

Wynajem klimatyzatorów przenośnych – kiedy warto?

Największą zaletą klimatyzatorów mobilnych jest możliwość szybkiej i bezproblemowej zmiany ich pracy. Wystarczy wyłączyć urządzenie, wyjąć wtyczkę z gniazda, wyciągnąć rurę odprowadzającą ciepłe powietrze i podłączyć sprzęt w nowym miejscu. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się m.in. w biurach, urzędach, sklepach i lokalach usługowych. Zajmują niewiele miejsca, dlatego mogą z powodzeniem ochładzać powietrze nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ponadto sprzęt tego typu doskonale sprawdza się przy okazji prowadzenia różnego rodzaju prac (np. remontowych lub wykończeniowych) prowadzonych w okresie letnim.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz