Izolacje wdmuchiwane – sposób na termomodernizację

Twoje poddasze gwałtownie nagrzewa się w porze letniej a w porze zimowej wieje tam chłodem? Złe wieści! Wymienione sytuacje świadczą o problemach z termoizolacją dachu. Przemyślana termomodernizacja to strzał w dziesiątkę, który pomoże rozwiązać problem. Jednak w jaki sposób docieplić dach, aby uniknąć problemu?

Izolacje wdmuchiwane – ocieplenie na wysokim poziomie

Izolacje wdmuchiwane, inaczej zwane „blow in” to jedna z metod na termomodernizację budynku. Rozwiązanie może być zastosowane w zasadzie każdym miejscu – na dachu czy innych elementach budynku. Wystarczy wywiercić otwór i za pomocą odpowiedniego sprzętu wdmuchać materiał termoizolacyjny. Można także, przed wykonaniem izolacji skorzystać z kamery termowizyjnej i sprawdzić, gdzie znajdują się mostki termiczne, które powodują największe straty ciepła. Na czym to polega?

Jak wygląda proces tworzenia izolacji wdmuchiwanych?

Specjalna maszyna wdmuchuje granulat w pustą przestrzeń, która ma zostać zaizolowana. Granulat najczęściej jest połączeniem wełny mineralnej oraz włókien celulozowych. Dzięki wdmuchiwaniu substancji – izolacja zyskuje jednolitą strukturę, która w zasadzie uniemożliwia powstawanie mostków termicznych. Ciekawym aspektem jest również to, że do aplikacji zawsze wystarczy jedynie mały otwór, który pozwala na wdmuchiwanie materiału izolacyjnego do środka.

Najważniejsze cechy izolacji wdmuchiwanych

Materiały, z których wykonano granulat, są w 100% niepalne i nie tworzą środowiska sprzyjającego dla rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów. Izolacje wdmuchiwane mogą pochwalić się również świetnymi parametrami akustycznymi. Metoda ta jest również w pełni przyjazna dla środowiska. W procesie wytwarzania izolacji nie powstają, żadne odpady – zużywasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz. A same materiały, z których powstaje izolacja mogą zostać poddane recyklingowi.

Podsumowując, izolacje wdmuchiwane to świetny sposób na termomodernizację budynku, który zmniejszy starty ciepła nawet o 30%. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to metoda stosunkowo mało inwazyjna i dlatego często zalecana do ocieplania budynków już użytkowanych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz