Jak dobrać baterię do wanny wolnostojącej?

Wanny wolnostojące cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Jeszcze kilka lat temu kojarzone były przede wszystkim z ekskluzywnymi i eleganckimi wnętrzami w stylu salonów kąpielowych. Teraz coraz częściej pojawiają się w mniejszych pomieszczeniach, nawet w niewielkich łazienkach w blokach. Takie rozwiązanie wymaga jednak dopasowania odpowiedniej baterii. Sprawdzamy, jaki model dobrać i dlaczego bateria wannowa wolnostojąca jest szczególnie atrakcyjna?

1. Jakie baterie wannowe do wanny wolnostojącej dobrać?

2. Baterie wannowe wolnostojące – rodzaje

3. Wykończenie baterii wolnostojących

Jeśli zainteresuje cię konkretna bateria wannowa wolnostojąca, warto sprawdzić, czy w danej kolekcji znajdują się inne, spójne stylistycznie baterie, na przykład baterie umywalkowe czy baterie bidetowe. Wielu producentów oferuje całe linie produktowe, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej zadbać o zgodność wszystkich elementów.

Jakie baterie wannowe do wanny wolnostojącej dobrać?

Chcąc dobrać baterię wannową, pod uwagę trzeba wziąć szereg czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób montażu. Wolnostojące wanny można ustawić pod ścianą, usytuować w narożniku pomieszczenia lub wyeksponować w centralnej części łazienki. Wówczas, w zależności od podjętej decyzji, można dopasować jeden z wariantów baterii.

Spośród jakich modeli baterii możemy dokonać wyboru?

  • Bateria wannowa stojąca

Baterie wolnostojące, czyli baterie podłogowe, to zdecydowany numer jeden, jeśli chodzi o wannę wolnostojącą. Taki model jest zdecydowanie najpopularniejszy w omawianej sytuacji, a prezentuje się bardzo efektownie. Występuje w wielu wariantach, także z dodatkowymi udogodnieniami, na przykład perlatorem, termostatem czy w rozmaitych odsłonach stylistycznych.

  • Bateria wannowa ścienna: natynkowa lub podtynkowa

Baterie ścienne są bardzo popularne, jednak rzadko stosuje się je przy wannach wolnostojących. Ponieważ przytwierdza się je, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio do ściany, nie można wykorzystać ich przy wannach wyeksponowanych centralnie. Baterie natynkowe mocuje się bezpośrednio do instalacji, natomiast podtynkowe ukrywa pod tynkiem, pozostawiając na widoku jedynie wylewkę oraz mechanizm sterujący strumieniem i temperaturą wody.

  • Bateria wannowa rantowa

Elementy składające się na baterię rantową, nazywaną również baterią nawannową, mocuje się bezpośrednio w otworach w krawędzi wanny. To najczęściej bateria wielootworowa, w skład której wchodzić mogą takie części jak wylewka, pojedynczy mieszacz, podwójne zawory sterujące czy słuchawka prysznicowa.

Baterie wannowe wolnostojące – rodzaje

Również w kategorii baterii wolnostojącej możemy wybrać konkretny typ baterii. Poniżej wyszczególniliśmy najpopularniejsze warianty.

  • Baterie wolnostojące z pojedynczym uchwytem

W tym modelu jeden uchwyt pozwala regulować przepływ ciepłej i zimnej wody. To idealny wybór dla tych, którzy poszukują minimalistyczną, elegancką baterię wolnostojącą.

  • Baterie wolnostojące z podwójnym uchwytem

Bateria wolnostojąca wyposażona jest w dwa uchwyty: jeden do ciepłej, a drugi do zimnej wody To opcja dla tradycjonalistów.

  • Baterie wolnostojące z wbudowaną słuchawką

Bardzo klasyczny wariant w postaci wolnostojącego kranu z wbudowaną słuchawką.

Wykończenie baterii wolnostojących

Bateria wannowa wolnostojąca występuje w wielu wariantach, różniących się wzornictwem, stylem i sposobem wykończenia. W obrębie kategorii znajdziemy zarówno klimatyczne baterie w stylu retro, jak i minimalistyczne czy nowoczesne typy. Do chętnie wybieranych zaliczają się baterie chromowane – niedrogie, z błyszczącą fakturą, uniwersalne w każdej odsłonie. Równie trwałe i łatwe w użytkowaniu są baterie niklowe. Miłośnikom oryginalnych rozwiązań polecamy baterie mosiężne lub miedziane.

Źródło zdjęci: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz