Liczba technik, stosowanych podczas malowania ścian, może przyprawić o zawrót głowy. Którymi z nich warto się posłużyć podczas prac wykończeniowych, prowadzonych w salonie? I jakie efekty można dzięki temu uzyskać?
Dzięki szablonom można w prosty sposób przełamać monotonię ścian, nadając pomieszczeniu oryginalny wygląd i uzyskując niezwykłe efekty wizualne. Oferty profesjonalnych firm wykończeniowych – z jedną z nich możemy zapoznać się na stronie https://www.kuszewski-wykonczenia.pl/ – obejmują przy tym zarówno samo naniesienie na ścianę wzorów, jak i wcześniejsze przygotowanie podłoża. Rezultaty tych prac mogą być naprawdę widowiskowe, a różnorodność dostępnych wzorów pozwala na łatwe dopasowanie ich do wystroju naszego wnętrza. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wykonanie tego typu dekoracji nie zajmuje zbyt wiele czasu.
Do technik, pozwalających na szybkie uzyskanie efektów, należy również malowanie natryskowe. Jak mówią specjaliści, wypowiadający się na https://www.kuszewski-wykonczenia.pl/malowanie-natryskowe/, osoby, wybierające to właśnie rozwiązanie, mogą liczyć nie tylko na równomierne pokrycie ścian, lecz również na uzyskanie znacznej oszczędności materiałów. Metoda ta sprawdzi się przede wszystkim wówczas, gdy nasz salon ma dużą powierzchnię, a czas, jaki możemy poświęcić na nadzorowanie robót, jest ograniczony. Warto przy tym pamiętać, że konieczne może być użycie odpowiednich farb – prace należy więc powierzyć fachowcom, którzy dopasują właściwy ich rodzaj.
Agregaty, używane do malowania natryskowego, mogą być również wykorzystane do naniesienia na ścianę tynku japońskiego. To ciekawe rozwiązanie, znane w Kraju Kwitnącej Wiśni od setek lat, zdobywa w ostatnim czasie popularność również w Polsce. Jak wygląda ta technika w praktyce? Wykorzystuje się w niej płynną substancję, zawierającą m.in. strzępki bawełny, jedwabiu oraz włókna celulozy. Po naniesieniu jej na odpowiednio przygotowaną powierzchnię uzyskujemy efekt, który przypomina tapetę.
Zaletą tynku japońskiego jest – podobnie jak w przypadku malowania natryskowego – szybkość wykonania. Możliwe jest również uzyskanie ciekawych efektów wizualnych (służą temu specjalne dodatki do tynku), a ściana, wykończona w taki sposób, zyskuje dodatkową izolację cieplną oraz akustyczną.
Wielu właścicieli domów i mieszkań decyduje się również na zastosowanie w salonie farb strukturalnych typu baranek. Umożliwiają one uzyskanie ciekawej faktury murów – ich charakterystyczna, chropowata powierzchnia będzie idealnym uzupełnieniem wystroju w stylu minimalistycznym (choć oczywiście nie ma również przeszkód, by wykorzystać ten sposób malowania we wnętrzach o klasycznym designie). Zastosowanie farb strukturalnych pozwala przy tym na zamaskowanie niedoskonałości ścian, dzięki czemu można zrezygnować z kładzenia na nich gładzi. Rozwiązanie to ma jednak również wady: na wykończonej w ten sposób powierzchni łatwo osadza się kurz, a powtórne malowanie wymaga sporego nakładu pracy.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.