Podstawy grania na gitarze

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Wielu amatorów muzyki rozpoczyna swoją przygodę właśnie grając na gitarze. Nauka gry na tym instrumencie może się okazać jednak nie lada wyzwaniem. Dlatego warto wspomagać się lekcjami u prawdziwego profesjonalisty, filmikami instruktażowymi lub lekturą książki.

Jednoczesne kontrolowanie chwytów na gryfie z biciem w struny nie jest łatwo do ogarnięcia dla każdego początkującego. Na szczęście, wraz z upływem czasu i kolejnymi lekcjami, już po pierwszych tygodniach gra na gitarze staje się całkiem naturalna i przestaje sprawiać jakiekolwiek trudności. Nie znaczy to jednak, że została opanowana i można odpuścić sobie dalszą naukę. Nigdy bowiem nie stajemy się ani zbyt dobrzy, ani zbyt starzy na dalszą naukę.

 Jak zacząć naukę?

Zanim zaczniemy naukę gdy, musimy wybrać odpowiedni instrument. Na początek poleca się niedrogie, nawet używane gitary. Jeśli jakiś element w nich nie jest w pełni sprawny, warto odwiedzić serwis gitar Warszawa i wymienić go na lepszy i sprawniejszy. Mając gotowy i działający odpowiednio sprzęt możemy rozpocząć naukę.

Pierwszym krokiem jest trzymanie gitary w odpowiedni sposób. Jak to robić? Praworęczni używać będą swojej prawej dłoni do bicia, a lewej do kontroli strun. Dlatego prawą rękę delikatnie opieramy o gitarę pozwalając jej swobodnie zwisać. Gryf trzymamy w dłoni lewej z kciukiem umieszczonym z tyłu – tak, aby cztery palce pozostały na strunach.

 Jak szarpać struny?

W nauce gry na gitarze ważne jest również odpowiednie uderzanie w struny – jest na to kilka sposobów. Jeśli utrwalimy niewłaściwy sposób, ciężko będzie się go potem pozbyć. Dlatego na początku warto korzystać z kostki (inaczej zwanej piórkiem), co znacznie ułatwi właściwe bicie w struny.

Gdy już nauczymy się trzymać odpowiednio gitarę i właściwie bić w struny – pora na poznanie podstawowych akordów i rozróżnianie minor-major przy polskich dur i moll. Taka umiejętność znacznie ułatwi naukę gry na gitarze przy korzystaniu ze źródeł zagranicznych. I wówczas można zakupić już znacznie więcej wartą gitarę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz