Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych to podstawowy wymóg współczesnego rynku pracy. Klucz do sukcesu to zatem dbałość o sukcesywną rozbudowę swojego CV. W jaki sposób najlepiej podnosić swoje kwalifikacje? Warto korzystać z bogatej oferty kursów i szkoleń zawodowych.
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może się odbywać na kilka różnych sposobów, zarówno zdalnie, jak i w stacjonarnie. Mnóstwo pracowników sektora budowlanego regularnie uczestniczy w specjalistycznych kursach i szkoleniach lub dokształca się na zajęciach w szkołach policealnych.
Kursy zawodowe obejmują na przykład zdobywanie umiejętności praktycznych, takich jak obsługa specjalistycznych programów komputerowych lub prowadzą do uzyskania ściśle określonych uprawnień, w tym elektrycznych i energetycznych.
Nie ulega wątpliwości, że wieloletnie doświadczenie w branży i szeroka wiedza w swojej dziedzinie znaczą dziś niemal tyle samo co dyplomy wyższych uczelni, jednak w branży budowlanej dokumenty potwierdzające specjalistyczne uprawnienia elektryczne lub energetyczne są niezbędne do wykonywania wielu zawodów. Szczególnie duże znaczenie mają w tym przypadku uprawnienia SEP do 1 kV, które można uzyskać po zdaniu egzaminu państwowego.
Uprawnienia SEP potwierdzają doświadczenie i wiedzę pracownika, a także dają mu możliwość wykonywania zawodu. Obecnie, takie kwalifikacje można zdobyć niemal bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać ze szkolenia on-line. Po jego ukończeniu każdy kursant otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, które stanowi potwierdzenie zdobytej wiedzy i solidne przygotowanie do egzaminu państwowego.
Z kursu on-line na uprawnienie SEP do 1 kV mogą skorzystać m.in. serwisanci, hydraulicy, monterzy, spawacze oraz palacze kotłów. W zależności od indywidualnych preferencji oraz potrzeb można wybrać jeden z dwóch poziomów kursu – dozór lub eksploatację.
W branży budowlanej, kluczem do sukcesu jest podnoszenie takich kwalifikacji lub zdobywanie nowych umiejętności, które są niezbędne do wykonywania wybranego zawodu lub do wykonywania określonych zadań nakładanych przez pracodawcę.
Osoba nieustannie rozwijająca swoje umiejętności ma znacznie większe szanse na rynku pracy, a z czasem może się stać poszukiwanym w branży specjalistą.
Kolejnym czynnikiem, który powinien motywować do podnoszenia swoich kwalifikacji są z pewnością wyższe zarobki. Osoby o dużych umiejętnościach, posiadające specjalistyczne kursy i rzadkie uprawnienia zarabiają więcej niż pracownicy bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji. To jednak nie wszystko.
Rozwijanie swoich kompetencji i umiejętności zawodowych oraz poszerzanie wiedzy zdobytej w szkole czy na uczelni rozwija i pozytywnie oddziałuje na ogólną samoocenę. Jeśli stoją za tym sukcesy, pojawia się również satysfakcja, która w dużym stopniu przekłada się na wizerunek osobisty i zawodowy. W ten sposób można zbudować mocną pozycję na stale zmieniającym się rynku pracy. Osoby, które przykładają dużą wagę do podnoszenia swoich kwalifikacji, bez problemu odnajdują się na rynku pracy nawet podczas mało sprzyjającej koniunktury. Szerokie spektrum umiejętności zawodowych pozwala także na szybkie przebranżowienie lub otworzenie własnej działalności gospodarczej.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.