Czym kierować się przy wyborze oświetlenia budowlanego?

Jako firma budowlana, lub remontowa warto zadbać o profesjonalny sprzęt, który pozwoli na oferowanie usług najwyższej jakości. Jednym z narzędzi pomocnych podczas wykonywania prac jest dobre oświetlenie, które skutecznie rozjaśni pomieszczenie. Lampy budowlane muszą spełniać kilka wymogów, aby sprostać warunkom panującym na miejscu budowy.

Szukając dobrego oświetlenia dla placów budowy, lub remontowanych pomieszczeń należy zwrócić uwagę, żeby wraz z wysokimi parametrami światła, szła odporność na trudne warunki. Sprzęt tego typu poddawany jest działaniu szkodliwych czynników, takich jak pył, wilgoć, a mimo ich występowania musi zachować pełną sprawność działania. Dlatego tak ważna jest solidna i szczelna konstrukcja, zapobiegająca przedostaniu się do środka niepożądanym zabrudzeniom.

Oświetlenie na placach budowy narażone jest również na wstrząsy i uderzenia, które mogą uszkodzić wykorzystywany sprzęt. W tym przypadku ogromną przewagę posiadają lampy budowlane LED odporne na uszkodzenia, które dzięki wykorzystaniu jako źródła światła diod LED, rzadziej ulegają uszkodzeniu. Lampy, które posiadają tradycyjne żarówki, lub halogeny są bardziej podatne na awarie wskutek transportu, przewrócenia czy uderzenia, co często zdarza się w miejscach prac remontowo-budowlanych.

Zalety ledowego oświetlenia budowlanego

Dobierając oświetlenie do miejsca pracy, należy dobrać je do wielkości konkretnego obiektu, a także do przeznaczenia konkretnych lamp. Z tego względu lampy budowlane LED podzielić można na miejscowe, które szczegółowo doświetlają wskazany obszar, ogólne równomiernie rozjaśniające pomieszczenie, lub kombinacje obu rodzajów. Bez względu na przeznaczenie, oświetlenie posiadać może różną wielkość i sposób, w jaki zostaje rozstawione. Wśród szerokiej oferty producentów oświetlenia, znaleźć można lampy wolnostojące, wiszące, montowane na statywach umożliwiających ustawienie źródła światła w konkretnym kierunku, a także podręczne lampy do trzymania w dłoni.

Lampy budowlane LED posiadają również znaczącą przewagę nad tradycyjnym oświetleniem, w postaci zauważalnie niższego poboru prądu, przy jednoczesnej wysokiej wydajności świetlnej. Ma to kluczowe znaczenie w przypadkach gdy oświetlenie używane jest nawet po kilkanaście godzin na dobę. Dodatkowo lampy wyposażone w diody nie nagrzewają swojej obudowy, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa ich użytkowników i uniknięcie przypadkowych oparzeń.

Główną wadą reflektorów roboczych wykorzystujących diody, jest znacznie wyższy początkowy koszt zakupu, w porównaniu do tradycyjnych lamp halogenowych, czy ksenonowych. Jednak wybranie technologii LED do oświetlania terenów prac budowlanych, to inwestycja długoterminowa. W perspektywie dłuższego użytkowania lampy budowlane LED pozwolą zaoszczędzić na wymianie żarówek, gdyż diody posiadają znacznie większą żywotność. Odczuwalna różnica pojawi się również podczas rozliczania zużycia energii, gdyż pobierają ok. 10 razy mniej w porównaniu do tradycyjnych lamp.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz