Lampa bakteriobójcza przepływowa – jak działa?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Utrzymanie właściwego poziomu higieny jest szczególnie ważne w przestrzeniach publicznych, w których codziennie przebywa niezliczona liczba osób. Tylko skuteczna dezynfekcja gwarantuje bezpieczeństwo ludzi znajdujących się we wspólnej przestrzeni. Całkiem niedawno numerem jeden wśród metod odkażania były środki chemiczne. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się lampy bakteriobójcze. To jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w walce z mikroorganizmami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia.

Lampy bakteriobójcze najwyższa skuteczność potwierdzona w praktyce

Zadaniem lamp bakteriobójczych jest emitowanie promieniowania UV-C zabójczego dla bakterii, wirusów, grzybów czy innych drobnoustrojów. Promieniowanie uszkadza ich DNA, przez co nie mogą się namnażać. Co ważne, komórki chorobotwórcze nie są w stanie uodpornić się na działanie promieniowania wytwarzanego przez lampy. Istnieje kilka rodzajów lamp bakteriobójczych. Jednak podstawowymi grupami urządzeń są lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania oraz lampy bakteriobójcze przepływowe. Pierwsze wykorzystywane są do dezynfekcji powierzchni oraz wszystkiego, co się na nich znajduje. Ale uwaga! W czasie pracy lamp bezpośredniego działania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie, ze względu na ryzyko zagrożenia zdrowia. Przyjrzyjmy się zatem ich alternatywnemu rozwiązaniu, czyli przepływowym lampom bakteriobójczym.

Lampy bakteriobójcze przepływowe – doskonałe do dezynfekcji powietrza

Jak działa lampa bakteriobójcza przepływowa i jakie są jej największe zalety? Działanie lampy przepływowej opiera się na zasysaniu przez nią powietrza za pomocą wentylatora. Dezynfekcja promieniowaniem UV-C odbywa się we wnętrzu lampy, w zamkniętej komorze o specjalistycznej budowie. Promieniowanie nie znajduje ujścia na zewnątrz, zatem nie zagraża zdrowiu osób przebywających w pobliżu lampy. Tym samym lampa bakteriobójcza przepływowa może z powodzeniem funkcjonować także wtedy, kiedy w pomieszczeniu znajdują się ludzie i zwierzęta. Samo pomieszczenie nie wymaga też wietrzenia po zastosowaniu urządzenia. Kolejną zaletą lamp przepływowych jest obecność specjalnego filtra, który zatrzymując pyły i kurz, zmniejsza ryzyko alergii. Lampy bakteriobójcze przepływowe doskonale radzą sobie z nieodwracalną dezaktywacją wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów w powietrzu. Dzięki temu z powodzeniem chronią przed infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową. Warto dodać, że efektywność promieniowania UV-C potwierdza WHO, rekomendując metodę jako skuteczny sposób na walkę z pandemią.
Artykuł powstał przy pomocy https://oswietlenie-sklep.pl/

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz