Luksusowe apartamenty w Poznaniu, czy warto kupić?

Rynek prestiżowych nieruchomości coraz prężniej się rozwija. W Warszawie stanowi on już 50% oferowanych lokali mieszkaniowych. Również we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu powstają liczne nowe inwestycje typu premium. Choć w ostatnim mieście rynek prestiżowych nieruchomości się dopiero rozwija, nie brakuje chętnych na ich zakup. Czy luksusowe apartamenty w Poznaniu to dobra inwestycja i czy warto je kupić?

Poznań – jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce

Według danych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wskaźnik PKB w regionie Wielkopolski przekroczył 76% średniej w UE i jest obecnie jednym z trzech najwyższych w całym kraju. Sam Poznań zaś znajduje się na czołowych miejscach rankingów list dotyczących jakości życia w danym mieście. Wiąże się to przede wszystkim z dużym wyborem różnorodnych miejsc pracy oraz szeroką ofertą mieszkaniową. Dzięki temu do Poznania zjeżdżają osoby, nie tylko w poszukiwaniu nowej pracy i lepszego życia, lecz również liczni inwestorzy.

Ma to istotny wpływ na rynek nieruchomości premium. Powstają coraz liczniejsze luksusowe apartamenty w Poznaniu, które bardzo szybko znajdują nabywców. Szczególnie że prestiżowe nieruchomości w Poznaniu do doskonała inwestycja i lokata kapitału.

Czym cechują się luksusowe apartamenty w Poznaniu

Słowo apartament bywa obecnie nieco nadużywane. Co więcej, nie każda nieruchomość będzie się zaliczać do klasy premium. By tak było, musi być spełnionych kilka warunków:

Odpowiedni metraż wynoszący ponad 100 metrów kwadratowych, duże otwarte przestrzenie i przemyślany plan;

Wyjątkowy projekt architektoniczny, dopasowany do otaczającej przestrzeni, a jednocześnie wyróżniający się jakością i detalami architektonicznymi;

Zastosowanie najlepszej jakości materiałów wykończeniowych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu;

Lokalizacja to jeden z najważniejszych punktów luksusowych apartamentów, powinny znajdować się w prestiżowych dzielnicach, w niedużej odległości od centrum, a jednocześnie odizolowane od zgiełku miasta, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą w najbliższej okolicy;

Udogodnienia oferowane mieszkańcom luksusowych apartamentów, takie jak jacuzzi, SPA, basen,  sauna, czy siłownia, z których nie mogą korzystać osoby z zewnątrz;

Ochrona i recepcja zapewniają prywatność i bezpieczeństwo mieszkańcom apartamentów. Dodatkowo usługi concierga pozwalają zaoszczędzić czas przy codziennym załatwianiu spraw.

Ville Sołackie – prestiżowe apartamenty w doskonałej lokalizacji

Jedną z wyróżniających się poznańskich inwestycji klasy premium są Ville Sołackie https://villesolackie.pl/. Kompleks luksusowych willi usytuowany jest w prestiżowej dzielnicy willowej Sołacz, w pobliżu Parku Sołackiego. Jest tu niezwykle spokojnie i zielono, do ścisłego centrum Poznania zaś można się dostać w 10 minut. Budynki cechują się elegancką architekturą łączącą modernizm z elementami art deco, nadające całości wysublimowanego charakteru. Trzy kondygnacyjne wille mają na każdym piętrze jeden ponad 130-metrowy apartament, co gwarantuje spokój i prywatność mieszkańcom.

Mieszkańcy apartamentów mogą korzystać z licznych systemów zabezpieczających, klimatyzacji znajdującej się w każdym pomieszczeniu oraz strefy fitness.

Czy warto kupić luksusowy apartament w Poznaniu?

Czy luksusowy apartament w Poznaniu to dobra inwestycja? Na początku warto się przyjrzeć cenom. Średnia cena zwykłych mieszkań wynosi obecnie około 10 tys. zł za metr kwadratowy. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji i standardu. Koszt metra kwadratowego prestiżowego lokum w tym mieście to około kilkunastu tysięcy złotych. Średnie ceny wahają się od 12 tys. do 18 tys. złotych, czyli luksusowy apartament w Poznaniu w dobrej lokalizacji i wysokim standardzie o powierzchni około 100 metrów kwadratowych to kwota około  2,5 miliona złotych. Dużo, jednak w porównaniu z takimi miastami jak Warszawa, czy Wrocław, ta kwota nie jest już taka wielka. Cena metra kwadratowego luksusowego apartamentu w tych miastach osiąga nawet 30 tys. złotych, czyli dwa razy więcej. Cały apartament zaś może kosztować nawet 20 milionów złotych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz