Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Po zakończeniu programu pralka nie odprowadza wody? To jedna z najczęstszych usterek, z jakimi możesz spotkać się podczas prania. Niesprawna pralka może wręcz sparaliżować życie domowników, dlatego ważne jest szybkie zdiagnozowanie przyczyny i usunięcie awarii. Powodów nie wypompowania wody jest wiele, jednak do głównych należy zatkany wąż odpływowy do pralki. W takim wypadku warto rozważyć jego wymianę.
Pralka to jedno z najbardziej eksploatowanych urządzeń w domu, dlatego ma prawo do awarii. Niejednokrotnie zdarza się, że pod koniec prania nie odprowadza wody. Czasami jest to wynikiem nieuwagi, gdy przypadkiem wciśniesz przycisk „stop” i zatrzymasz pracę pralki. W takiej sytuacji wystarczy ponownie uruchomić program, aby wszystko wróciło do normy. Jednak awaria może być również wynikiem:
– zanieczyszczenia filtra pompy odpływowej;
– niesprawnej pompy odpływowej;
– niedrożnego węża odpływowego do pralki.
Gdy pralka nie wypompowuje wody, powinieneś szybko zdiagnozować problem podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić jej działanie.
Gdy masz pewność, że awaria nie jest spowodowana niesprawną pompą, a filtr jest czysty, jedynym rozwiązaniem jest niedrożny wąż odpływowy. Może być zanieczyszczony, co powoduje, że pralka przestaje działać, jak należy. Aby to sprawdzić, musisz wykręcić metalowe zabezpieczenia przewodu, ponieważ tylko wtedy możliwy będzie jego demontaż. Jeśli wąż do pralki nie wylewa wody, oznacza to, że jest zatkany. W takim wypadku wystarczy, że udrożnisz przewód i z powrotem zamontujesz go starannie na swoim miejscu. Jest to istotne, aby woda nie wylewała się na podłogę.
Zdarza się jednak, że wąż nie odprowadza właściwie wody, ponieważ uległ uszkodzeniu. Wtedy konieczna jest jego wymiana. W takim wypadku skorzystaj z węży do pralki z oferty e-sklepu Horizon. Te uniwersalne przewody to idealne uzupełnienie każdej armatury łazienkowej. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw PCV są ponadto trwałe, elastyczne, co gwarantuje ich długi okres użytkowania.
Węże odpływowe do pralki różnią się grubością i szerokością rowkowania. Z tego względu mają inną wytrzymałość, a także są mniej lub bardziej elastyczne. Pamiętaj więc, aby dostosować przewód do swoich potrzeb. Prowadzony skomplikowaną drogą powinien być odpowiednio giętki. Z kolei, gdy będzie umieszczony na podporze, musi być mocny i sztywny. Zwróć również uwagę na długość węża do pralki. Powinna być dopasowana do sposobu, w jakim zostanie ułożony. Nie zaleca się łączenia węży, dlatego to bardzo istotne, aby nie popełnić błędu w jego pomiarze przed zakupem.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.