4 najlepsze teksty na zaproszenie ślubne

Zwykle skupiamy się na wyglądzie zaproszenia, ponieważ to coś, co widać już na pierwszy rzut oka – a jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Warto jednak pamiętać również o zawartości zaproszenia. Słowa mają wielką moc! Wybierając ciekawy tekst, na długo zapiszemy się w pamięci gości. Co zatem napisać wewnątrz zaproszenia? Oto nasze propozycje!

Teksty dla osób ceniących tradycję

Jeśli chodzi o teksty zaproszenia ślubne dają wiele możliwości, jednak klasyka niezmiennie ma się dobrze. Doceniają ją zwłaszcza pary młode, na których uroczystości znajdzie się duże grono osób starszych. Polecamy w takim wypadku postawić na dobrze znane frazy, które sprawdzają się zawsze i nie grożą popełnieniem nietaktu. Wśród nich można wymienić następujące słowa:

– (imiona i nazwiska narzeczonych) pragną połączyć swe losy węzłem małżeńskiej przysięgi…

– (imiona i nazwiska narzeczonych) pragną z radością zawiadomić o…

– (imiona i nazwiska narzeczonych) rozpoczną wspólną drogę życia, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość w kościele…

Wzruszające cytaty z Biblii

Inna klasyczna, ale zdecydowanie bardziej efektowna opcja to cytaty z Biblii. Na pewno poruszą odbiorców zaproszenia! Zdecydowanie nadają wzniosłości całemu wydarzeniu i to już przed jego rozpoczęciem. Oto dwa bardzo chętnie wybierane przykłady:

– „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje” – (1 Kor 13, 4-6; 13)

– „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!” – (1 Kor 16,14).

Ujmujące cytaty znalazły się także w Liście do Kolosan (Kol 3,14), 1 Liście do św. Jana (1J 4,7-8), Liście do Rzymian (Rz 12,9) czy w Księdze Rut (Rt 1,16-17).

Inspiracje muzyczne oraz literackie na zaproszeniu

Pary, które mają swoją ulubioną, wspólną piosenkę, mogą umieścić jej krótki fragment na zaproszeniu. To bardzo intymne, a zarazem romantyczne i oryginalne rozwiązanie, a przy tym fantastyczny sposób, aby nadać zaproszeniu bardzo wyjątkowy charakter. Inna opcja to wybór fragmentu wiersza, który oddaje Wasze uczucia. Tutaj ponownie musicie postawić na swoje osobiste odczucia. Jednak podpowiadamy, że o miłości pięknie pisali Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Agnieszka Osiecka czy Leopold Staff.

Praktyczny aspekt tekstu na zaproszeniu ślubnym

Poza tym, w zaproszeniu koniecznie trzeba zawrzeć precyzyjne informacje dotyczące godziny, daty, miejsca ślubu, lokalizacji przyjęcia weselnego, tego kto zaprasza, a także do kiedy zaproszeni mają potwierdzić przybycie. Dodatkowe uwagi to np. wzmianka o rezygnacji z kwiatów na rzecz butelki alkoholu czy innych drobnych podarunków. To kluczowe informacje, które obowiązkowo muszą trafić do zaproszenia.

Piękne i oryginalne zaproszenia można kupić w sklepie internetowym kartkownia-zaproszenia.pl! Bez wątpienia warto tam zajrzeć.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz