Beton – rodzaje i zastosowanie

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy branża budowlana musiałaby obejść się bez betonu. Materiał należy do jednych z najczęściej używanych. Ma to bez wątpienia związek z jego cennymi właściwościami. Jest on bowiem nie tylko wyjątkowo wytrzymały, ale również odporny na niejednokrotnie bardzo trudne warunki atmosferyczne. Cięcie betonu pozwala nadać mu różne kształty. Oprócz tego, w samym materiale można wiercić na bardzo dużą głębokość, pod dowolnym kątem. Z jakimi rodzajami betonu najczęściej można się spotkać i jakie jest ich zastosowanie?

Beton lekki – co warto o nim wiedzieć?

W tym przypadku mówimy o materiale, którego ciężar objętościowy mieści się w zakresie od 800 do 2000 kg/m3. Taki materiał udaje się uzyskać dzięki wykorzystaniu jako wypełniacza lekkiego kruszywa, np. agloporytu lub keramzytu. W jakich dziedzinach znajduje zastosowanie beton lekki? Przede wszystkim na etapie wykonywania elementów ściennych oraz stropowych. Oprócz tego, branża budowlana korzysta z niego w trakcie wyrównywania powierzchni oraz wykorzystuje jako podkład.

Czym wyróżnia się beton zwykły?

Ciężar objętościowy tego rodzaju betonu mieści się w zakresie od 2000 do 2600 kg/m3. W tym miejscu warto zaznaczyć, że ten rodzaj materiału jest najczęściej używany w budownictwie. Można się z nim spotkać na etapie tworzenia fundamentów, podczas wznoszenia ścian w piwnicach oraz w trakcie budowy stropów. Cięcie betonu umożliwia wykorzystanie materiału także na etapie produkowania elementów, które cechują się wysoką izolacyjnością cieplną.

Beton ciężki i jego zastosowanie

To materiał, którego ciężar objętościowy jest wyższy niż 2600 kg/m3. W roli kruszywa pojawiają się dodatki stalowe, barytowe i manganowe. Najczęściej można go spotkać w szpitalach oraz elektrowniach atomowych. Wynika to z właściwości pozwalających na częściową absorpcję promieniowania jonizującego. W tym przypadku również możliwe jest cięcie betonu.

Po więcej informacji zapraszamy: Cięcie betonu Gdynia

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz