Rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Jak dobrać rodzaj osłon okiennych?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Osłony okienne mają ogromne znaczenie nie tylko dla wyglądu domu lub mieszkania. W dużej mierze wpływają także na jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo domowników. To na pewno najlepszy powód, by wyboru żaluzji fasadowych czy innych rodzajów osłon nie bagatelizować. Dobór odpowiednich rozwiązań do naszego lokum może jednak nie być do końca łatwy. Na rynku znajdziemy najróżniejsze rozwiązania – np. bramy rolowane, żaluzje pionowe czy tradycyjne rolety wewnętrzne. Które z nich w naszym przypadku okażą się najlepszym rozwiązaniem? 

Przy wyborze osłon okiennych lub bram rolowanych bądź rolet zewnętrznych pod uwagę należy wziąć wiele czynników – np. specyfikę budynku i jego przeznaczenie, konstrukcję i wielkość otworów oraz parametry i cechy samego produktu. Nie bez znaczenia jest również to, jaki producent rolet wewnętrznych odpowiada za ich wykonanie oraz montaż. By nieco ułatwić wam to trudne zadanie, jakim jest wybór osłon lub bramy, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym omawiamy najważniejsze związane z tym zagadnienia oraz opisujemy wady i zalety poszczególnych dostępnych na rynku rozwiązań. Zapraszamy do lektury.

Rolety zewnętrzne – czemu warto wybrać ten rodzaj osłon okiennych? Zapewniają doskonałą ochronę i wysoki poziom estetyki

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i właścicieli np. lokali handlowych bądź usługowych. To oczywiście nie powinno dziwić – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ich wszystkie zalety. Nowoczesne rolety antywłamaniowe są bardzo estetyczne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się również w połączeniu z elegancką, minimalistyczną architekturą. Poza funkcją praktyczną, czyli zaciemnieniem wnętrza, zapewniają także bezpieczeństwo pomieszczenia i jego użytkowników. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku mieszkań zlokalizowanych na parterze lub w okolicy narażonej na włamanie. Tego typu rolety zewnętrzne są też często stosowane w sklepach oraz lokalach usługowych.

Żaluzje aluminiowe – bezpieczne rolety zewnętrzne. Czemu warto postawić na ten typ osłon okiennych?

Zewnętrzne żaluzje aluminiowe to jeden z najpopularniejszych typów takich osłon. Ich najważniejszym atutem jest z całą pewnością wytrzymałość. Aluminium należy do najtwardszych metali stosowanych na skalę przemysłową, czego wynikiem jest z kolei duża odporność na próby sforsowania cechująca wykonane z niego żaluzje. Wygląd aluminium doskonale zaś łączy się z minimalistycznymi, nowoczesnymi projektami i materiałami. Rolety i inne elementy aluminiowe można zamówić na https://www.roletyalu.pl/.

Żaluzje drewniane czy wewnętrzne rolety okienne?. Jaki typ osłon okiennych wybrać dla ochrony przed promieniami słonecznymi i poczucia prywatności?

Mimo wielu zalet rolet zewnętrznych, popularność, jaką cieszą się tradycyjne rolety i żaluzje wewnętrzne wcale nie maleje. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu. Są one tańsze od zewnętrznych, a jeśli nie zależy nam na podwyższonej ochronie, doskonale spełnią swoje zadanie. Na rynku znajdziemy różne typy wewnętrznych osłon okiennych – np. rolety materiałowe, żaluzje drewniane czy plisy. To, które z nich najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu, zależy od jego aranżacji oraz upodobań użytkowników.

Rolety materiałowe – jaki typ kupić? Rolety rzymskie, mini rolety wewnętrzne czy rolety dzień noc? wybieramy odpowiednie osłony okienne

Na rynku wewnętrznych osłon okiennych panuje naprawdę duża różnorodność. Dzięki temu, niezależnie od naszych upodobań i oczekiwań względem aranżacji okna oraz tego, w jakim stylu urządziliśmy dane pomieszczenie, na pewno znajdziemy wśród nich propozycje spełniające wszystkie nasze wymagania. Jeśli chodzi o najpopularniejsze typy osłon okiennych przeznaczonych do użytku wewnętrznego, wspomnieć należy na pewno o takich rozwiązaniach jak:

  • tradycyjne rolety materiałowe;
  • rolety rzymskie – w zależności od transparentności materiału, mogą przywodzić na myśl zasłonkę lub firankę. Szczególnie dobrze sprawdzają się z we wnętrzach urządzonych tradycyjnie;
  • rolety dzień noc z regulacją stopnia zaciemnienia;
  • rolety austriackie – podobne do rolet rzymskich;
  • rolety plisowane – stanowią swego rodzaju połączenie rolet i żaluzji;
  • żaluzje drewniane;
  • żaluzje pionowe.

Ze względu na sposób montażu, wyróżnić można natomiast dwa podstawowe typy:

  • rolety naokienne
  • rolety natynkowe

Gdzie kupić rolety zewnętrzne i wewnętrzne? Dobry producent rolet, żaluzji fasadowych, bram rolowanych i krat rolowanych

Jak wspomnieliśmy na samym początku, duże znaczenie ma też to, jaki producent rolet zewnętrznych lub wewnętrznych odpowiada za wykonanie danej osłony. By uniknąć problemów, warto wybierać marki z dużym doświadczeniem oraz szerokim katalogiem produktów. Nie bez znaczenia jest też to, jakimi opiniami wcześniejszych klientów może pochwalić się dany producent rolet okiennych. Jeśli zależy nam również na innych elementach, dowiedzmy się, czy w jego ofercie dostępne np. bramy garażowe. Niektóre firmy zapewniają ponadto montaż rolet lub współpracują w tym celu z certyfikowanymi ekipami.

Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz