Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Każdy właściciel ogrodu powinien koniecznie zaopatrzyć się w szereg funkcjonalnych sprzętów ułatwiających przeprowadzanie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Na uwagę zasługują w szczególności narzędzia ogrodowe akumulatorowe, ponieważ gwarantują wysoki komfort eksploatacji i jednocześnie są bardzo ekologiczne. Ich kluczowe atuty zostaną przedstawione w dalszej części artykułu.
Najbardziej przydatne narzędzia akumulatorowe to kosiarka, podkaszarka, nożyce do żywopłotu, wycinak do chwastów, piła łańcuchowa, dmuchawa do liści, a także myjka ciśnieniowa. Łączy je jedna wspólna cecha – otóż wszystkie są wyposażone w wydajne ogniowo litowo-jonowe, które po całkowitym naładowaniu utrzymuje stały poziom energii elektrycznej przez długi czas. Dzięki temu użytkownik może wykonać zaawansowany zabieg pielęgnacyjny bez konieczności ponownego podłączania sprzętu do gniazda zasilającego. Jak by tego było mało, omawiany akumulator oferuje zazwyczaj opcję idealnego dostosowania prędkości do rodzaju zajęcia, charakteryzuje się ponadprzeciętną żywotnością (3000 cykli ładowania to norma), nie generuje nieprzyjemnych wstrząsów i jest zaskakująco lekki, co skutkuje szybkim przenoszeniem całej konstrukcji z miejsca na miejsce.
Narzędzia ogrodowe akumulatorowe ze względu na ograniczoną wagę nie powodują nadmiernego zmęczenia podczas codziennego użytkowania, a dodatkowo ułatwiają precyzyjne przeprowadzanie wszelkich prac. Ich niewątpliwą zaletą jest również bezproblemowe uruchamianie – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk zlokalizowany na obudowie. Dla porównania tradycyjna maszyna z napędem spalinowym zaczyna działać dopiero po uzupełnieniu paliwa, silnym szarpnięciu specjalną linką rozrusznikową i ustawieniu konkretnej mocy ssania.
Na uwagę zasługuje z pewnością brak jakichkolwiek przewodów, przekładający się bezpośrednio na optymalne bezpieczeństwo obsługi. Nie istnieje tutaj ryzyko przecięcia kabla czy potknięcia się i skręcenia kostki. W tym kontekście warto też wspomnieć o wyłączniku awaryjnym, który pozwala natychmiast zatrzymać sprzęt w razie poważnej awarii bądź sytuacji zagrożenia życia.
W przypadku takich mechanizmów jak narzędzia ogrodowe akumulatorowe mamy do czynienia z pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Nie emitują one bowiem do atmosfery toksycznych spalin zawierających m.in. tlenek węgla, tlenek siarki, amoniak, węglowodory i podtlenek azotu. Wykorzystując na co dzień kosiarkę lub piłę łańcuchową z wbudowanym ogniwem nie przyczyniamy się zatem do powiększania dziury ozonowej ani zwiększania ilości szkodliwego dla zdrowia smogu.
Ogromnym atutem jest również znikoma awaryjność, wynikająca przede wszystkim z obecności w konstrukcji prostego silnika bezszczotkowego pozbawionego tłoków, cylindrów i innych skomplikowanych elementów podatnych na zepsucie. Na koniec należy jeszcze podkreślić, że nowoczesne narzędzia akumulatorowe są łatwe w czyszczeniu, stosunkowo tanie w eksploatacji i dają bardzo szerokie pole manewru (możliwość dotarcia do odległych zakątków ogrodu).
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.