Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Marzeniem wielu posiadaczy ogrodu jest montaż basenu na lato. Jednym z najważniejszych aspektów związanych z montażem basenu, jest zamontowanie pompy do wody. W kwestii pomp basenowych, wyróżniamy dwa główne rodzaje pomp, jednak mają one te same zastosowanie.
Tego typu pompa filtrująca posiada zawór powietrza wraz z jednoczęściową albo dwuczęściową pokrywą, a także obudowę posiadającą filtr wymienny. Oprócz wymienionych, do niezbędnych części pompy należą węże i klamry i kilka innych akcesoriów do montażuzależności od zakupionej pompy. Pamiętajmy, aby dobrze położyć łącznik wlotu i wylotu, który musi być skierowany w stronę pompy filtrującej naszego basenu. Filtr powinniśmy delikatnie wyciągnąć i obejrzeć oraz sprawdzić czy uszczelka pokrywy powietrza jest zamontowana tak, jak w instrukcji. Następnie chowamy filtr do obudowy i dokręcamy zawór powietrza. Później możemy podłączyć pompę do basenu.
Oprócz pomp filtrujących istnieją też pompy podgrzewające do wody. Wszak co to za przyjemność, bawić się w zimnej wodzie? Dlatego też niektóre basenu ogrodowe posiadają wbudowaną pompę do ogrzewania basenu. Inne zaś mają pompę do montażu.
Podłączenie pompy do basenu (l h) to wbrew pozorom dość prosta czynność. Wystarczy posiłkować się powyższymi wskazówkami i korzystać z instrukcji montażu konstrukcji. Dzięki niej będziemy cieszyć się prywatnym ogrodowym basenem, który będzie stale filtrowany, a woda w nim czysta i ciepła, bardzo przyjemna. Tak naprawdę wszystko też zależy od wytrzymałości i wydajności pompy zależnej od wymiaru naszego basenu do ogrodu. Dzięki pompie filtrując pomp. Koło nakrętki oraz zaworów mamy uszczelki. Pamiętajmy, iż wyróżniamy pompy piaskowe oraz kartuszowe, ich budowa jest nieco inna. Jednak konstrukcja każdej z nich jest podobna, a montaż łatwy.
Zacznijmy od tego, że najlepiej umiejscowić basen w idealnym miejscu. Jeżeli nam się to udało, możemy zacząć myśleć o instalacji pompy, która w tym czasie nie może być podłączona do prądu. Moglibyśmy bowiem doprowadzić do zwarcia lub porazić się prądem. Następnie musimy postawić pompę filtrującą prosto i zupełnie nieruchomo. Później przechodzimy do montażu właściwego. Ściągamy zatyczki ze ścian basenu. W ich miejsce trzeba za pomocą łączników, od wnętrza włożyć sitko oraz dyszę. Z kolei z zewnątrz trzeba przymocować do dwóch łączników dwa węże, przy pomocy uszczelek i klamer. Musimy skupić się na prawidłowym zmontowaniu i przyłączeniu węża do ściany basenu, konkretnie w górnym otworze. Całość musi zostać zamontowana do naszej pompy filtrującej. Wąż z dolnego wylotu, musi zostać zainstalowany w basenie przy górnym otworze pompy filtrującej. Większość pomp. np. pompa filtrująca piaskowa, filtrująca wszystkie zanieczyszczenia większe od ziarenek piasku, posiada odpowiednie oznaczenia podłączenia węża, jak podłączyć wszystkie rury. Klamry również muszą być nadzorowane i mocno zaciśnięte. Ostatnia kwestia dotyczy naszego pojemnika pompy filtrującej, który musi być prawidłowo zamontowany. Aby to sprawdzić, obudowa pompy filtrującej musi zostać zdjęta. Później poprawiamy wkład, piaskowy lub kartuszowy, w ej oraz pompie ciepła będziemy przez cale lato cieszyć się popołudniami w naszym basenie, a przy okazji wypoczniemy w przydomowym zaciszu. A więc jeżeli już wiemy, w jaki sposób zamontować pompę filtrującą, śmiało możemy rozważyć zakup naszego wyjątkowego basenu do ogrodu lub na większą działkę.
Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.