Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
W obecnych czasach inwestorzy zmuszeni są do poszukiwania oszczędności na każdym kroku, szczególnie podczas budowy domu. Przedstawiamy trzy rozwiązania, które są ekonomiczne, ale jednocześnie wytrzymałe i estetyczne — GALECO PVC, GALECO PVC2 oraz systemy marki Q STALYO. Czym różnią się wymienione rozwiązania oraz na co należy zwracać uwagę decydując się na jedno z nich?
Rynny prostokątne czy półokrągłe? Ze stali czy z PVC? Pytań przy wyborze rynien może być wiele, jednak często to najważniejsze brzmi: ile za to zapłacę? Szukając odpowiedzi, warto postawić na ekonomiczne, stylowe i trwałe rozwiązania od firmy GALECO lub jej ekonomicznej marki Q STALYO.
W systemie PVC rynny mają tradycyjny półokrągły kształt. Jak sama nazwa wskazuje, system rynnowy wykonany jest z tworzywa PVC. Materiał ten jest stosunkowo tani, a jednocześnie dzięki dużej elastyczności łatwy w montażu. Dlatego też rynny PVC cieszą się dużym powodzeniem wśród osób szukających oszczędności podczas budowy domu. Dużym plusem jest fakt, że wiele innowacyjnych rozwiązań zastosowanych przy projektowaniu opisywanego systemu rynnowego sprawia, iż jest on nie tylko ekonomiczny, ale przede wszystkim wytrzymały.
Rynna składa się z dwóch warstw — zewnętrznej zabezpieczającej ją przed zarysowaniami oraz utratą koloru oraz wewnętrznej odpowiadającej za odporność całego systemu. By lepiej spełniać tę funkcję, wnętrze rynny jest jasne, co zapobiega jej przegrzewaniu się i możliwym zniekształceniom. Wyróżnikiem tego systemu jest wewnętrzne wywinięcie rynny, które dodatkowo zabezpiecza przed przelewaniem się wody oraz specjalnie profilowane elementy systemu tj. hak, łączniki gwarantujące stabilności i szczelności. System dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na dopasowanie go do każdej elewacji.
To z kolei rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań, a jednocześnie mają wysokie oczekiwania pod kątem estetyki. W systemie PVC2 rynny mają elegancki, prostokątny kształt, który idealnie sprawdzi się na dachach nowoczesnych budynków. Do produkcji systemu wykorzystano wyselekcjonowany materiał PVC, a w procesie koekstruzji, któremu został poddany nadano wysoki połysk oraz perfekcyjny wygląd, którym inwestor będzie się cieszyć przez długie lata. O wysoką jakość systemu zadbano zaś poprzez zastosowanie innowacyjnego elementu doszczelniającego poziom rynnowy. Ten system jest kluczem do zachowania harmonii i estetyki w obecnych projektach architektonicznych.
W skład ekonomicznej marki, która od 2020 roku znajduje się w rodzinie GALECO wchodzą dwa rodzaje rynien — stalowa Q STALYO PRO oraz Q STALYO MIX — PRO, w której poziom rynnowy wykonany jest ze stali, a spust z PVC. Oba typy rynien mają kształt prostokątny, a ich budowa umożliwia łatwy i sprawny montaż. Wszystko ze względu na uniwersalność systemów oraz ograniczoną liczbę niezbędnych elementów. Marka posiada w ofercie elementy ukryte, których zastosowanie zmaksymalizuje estetykę wykończenia.
Za niższą cenę niż w przypadku innych systemów stalowych, w Q STALYO odpowiada jedyne na rynku rozwiązanie Qnnect. Rezygnacja z łączników przyczynia się do zmniejszenia ilości elementów, obniżenia kosztów systemu, zwiększenia estetyki wykończenia, a także uproszczenia i przyspieszenia montażu. Qnnect to jedyne na rynku rozwiązanie, które zapewnia trwałe i szczelne połączenie rynien wykluczając problem opadania systemu.
Wszystkie opisane systemy charakteryzują się przede wszystkim korzystną ceną, a ponadto niezawodnością, trwałością oraz wysoką estetyką. Ostateczny wybór jednego z nich zależy od indywidualnych potrzeb, które warunkuje w dużej mierze sam projekt budynku. Architekci nie muszą iść na żadne ustępstwa i z powodzeniem mogą je wpisywać w najnowsze trendy architektoniczne.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.