Betonowe płyty – na taras i jako obrzeża basenu

Projektując i budując dom staramy się wygospodarować przestrzeń zarówno na taras, jak i basen. To dwa miejsca, które służą do relaksu, wspólnego spędzania czasu z bliskimi i znajomymi. Stają się przestrzenią do zabaw dziecięcych, podejmowania aktywności fizycznej oraz do wypoczynku. Ich wykonanie powinno gwarantować bezpieczeństwo poruszania się, a także trwałość na lata użytkowania. Ponadto walory wizualne, które decydują o odbiorze finalnej estetyki. Dlaczego warto w tych miejscach postawić na betonowe płyty?

Projektując i budując dom staramy się wygospodarować przestrzeń zarówno na taras, jak i basen. To dwa miejsca, które służą do relaksu, wspólnego spędzania czasu z bliskimi i znajomymi. Stają się przestrzenią do zabaw dziecięcych, podejmowania aktywności fizycznej oraz do wypoczynku.

Ich wykonanie powinno gwarantować bezpieczeństwo poruszania się, a także trwałość na lata użytkowania. Ponadto walory wizualne, które decydują o odbiorze finalnej estetyki. Dlaczego warto w tych miejscach postawić na betonowe płyty?

Właściwości betonowych płyt

Płyty betonowe są twarde, trwałe i odporne na rozmaite uszkodzenia. To zaś sprawia, że idealnie nadają się do zastosowania w przestrzeniach zewnętrznych. Taras czy okolice basenu są nieustannie narażone na działanie warunków atmosferycznych. Do tego zmagają się z zanieczyszczeniami. Każda pora roku pod tym względem może negatywnie oddziaływać na źle przygotowane i zabezpieczone przestrzenie tarasowe oraz okolice basenu.

Wybierając betonowe płyty na taras oraz obrzeża basenowe z tego samego materiału można liczyć na ich bezproblemową eksploatację, i to przez lata użytkowania. Prostą pielęgnację, a do tego estetykę, którą łatwo dopasować do dowolnej aranżacji przydomowych przestrzeni.

Płyty i obrzeża bazujące na betonie są odporne na nacisk, pękanie czy ścieranie. Ich naturalnie porowata struktura daje efekt w postaci antypoślizgowej powierzchni. Poruszanie się więc po tarasie lub tuż przy basenie nie rodzi ryzyka częstych potknięć i upadków.

Tak wykonane elementy nie tracą na swoich właściwościach oraz estetyce niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Niestraszne im niskie i wysokie temperatury, silne promienie słońca, wilgoć czy stały kontakt z wodą, charakteryzuje je bowiem niska nasiąkliwość.

Minimalistyczne, ale pasujące do każdego stylu

Choć panuje moda na nowoczesne i minimalistyczne aranżacje, również wśród przestrzeni zewnętrznych, betonowe płyty można wykorzystać w dowolnym terenie przydomowym, niezależnie od jego stylistyki.

Chłodne odcienie szarości wpisują się w klimaty nowoczesne i industrialne. Zestawiając je z innymi materiałami, np. drewnem, które spełnia funkcje dekoracyjne, można uzyskać wyjątkowe efekty wizualne. Na indywidualność realizacji tarasów z płyt betonowych oraz obrzeży basenów z tego samego surowca wpływa unikalność każdego elementu. Subtelne różnice, które występują nawet w tej samej partii produkcyjnej – różnice oczywiście wynikające z naturalnego charakteru materiału betonowego – uwydatniają niepowtarzalność i piękno betonowych elementów.

Dużo możliwości aranżacyjnych odbiorcy zyskują również dzięki dostępności płyt i obrzeży betonowych o różnych kształtach i rozmiarach. Najbardziej popularne są płyty kwadratowe i prostokątne, sporych rozmiarów. Jednak zupełnie inny kształt i indywidualnie dopasowany do projektu rozmiar wpływają na niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Bezproblemowe eksploatacja i pielęgnacja

Użytkownicy muszą pamiętać o okresowej impregnacji elementów betonowych. Nie jest to jednak zadanie czasochłonne i trudne do wykonania, za to zapewniające, że taras i basen przetrwają wiele lat intensywnej eksploatacji. W tym czasie nie stracą na swoich właściwościach ani walorach wizualnych.

Do tego wystarczy regularne pozbywanie się nagromadzonych zanieczyszczeń i zabrudzeń, aby korzystanie z przestrzeni tarasowych oraz okolic basenu wiązało się tylko z przyjemnością.

U kogo kupować betonowe płyty?

Wśród firm dostępnych na rynku warto postawić na markę Steinhorn. Słynącą z niestandardowych rozwiązań, pasji tworzenia, indywidualnych realizacji oraz projektów, które zapierają dech w piersiach. Co ważne, współpraca z tym producentem jest gwarancją korzystania z elementów betonowych o najwyższej jakości, spełniających niezbędne wymogi, a do tego wyróżniających się wyjątkową estetyką.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.