„Biała cegła” do budowy domu

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bloczek wapienno piaskowy, nazywany jest również „białą cegłą”. Zamysł tego materiału budowlanego został opracowany wiele lat temu. Odpowiedzialny jest za niego Wilhelm Michaelis. To właśnie jego dzieło, które zostało stworzone w 1880 roku sprawiło, że dzisiaj duża ilość niemieckich i holenderskich domów stawiana jest właśnie dzięki białej cele. To chyba dostateczny dowód na to, że takie bloczki nadają się idealnie. Warto jednak zdobyć na ich temat więcej informacji.

Naturalny silikat w domu

Warto wspomnieć o zaletach, jakie wynikają z wykorzystania tego materiału, który – jak sama nazwa wskazuje – składa się z wapienia i piasku. Jak więc widać, ma się do czynienia z samą naturą, na co wiele osób zwraca uwagę w ostatnich czasach. Co trzeba jeszcze o nich wiedzieć?

Bezpieczeństwo dla środowiska

Warto na chwilę zatrzymać się dłużej przy aspekcie naturalnym. Bloczek wapienno piaskowy jest naturalny, bez domieszki żadnej chemii, dlatego też, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, można wykorzystać je do ponownego przemiału. Dzięki temu będzie można stworzyć nowe materiały budowlane. Wiele osób na pewno również ucieszy fakt, że można je bez problemu przechowywać w glebie. Nie trzeba się przy tym obawiać o żadne skażenie.

Reakcja na ogień

Kolejna dobra wiadomość – silka bloczki cechują się wysokim poziomem ognioodporności. Warto również dodać, że to materiały budowlane, które mają najwyższą klasę reakcji na ogień, czyli A1. Nie będą one powodować rozprzestrzeniania się ognia. Nawet, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek pożaru, bloczki nie będą powodować wydzielania się substancji szkodliwych – nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla organizmu człowieka.

Mrozoodporne i wytrzymałe

Nawet, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że są to materiały, jakie cechują się poziomem nasiąkliwości na poziomie 16%. Bez obaw – są materiały, które mają zdecydowanie większą nasiąkliwość. Silikaty są również w stanie utrzymać dobry poziom wilgotności w pomieszczeniu – ok. 60%. Jest to ważny aspekt – w szczególności dla osób, jakie na co dzień mierzą się z różnego rodzaju alergiami.

Ciepło w domu

Może to fakt, że nagrzewają się one powoli, ale za to bardzo długo trzymają ciepło. Będzie to na pewno ważny aspekt – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ceny za ogrzewanie, w ostatnim czasie. Powoli oddają swoje ciepło, dzięki czemu nie trzeba obawiać się nagłego wychłodzenia pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki temu, że bloczki cechują się dużą gęstością.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz