Czołowi włoscy producenci płytek ceramicznych. Zobacz, jakie włoskie płytki zamówisz w Polsce

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Włoskie płytki cieszą się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów branży budowlanej, jak i miłośników piękna oraz stylu we wnętrzach. Skąd jednak wynika ich popularność? Oferty, których producentów włoskich płytek warto przejrzeć, poszukując najlepszego rozwiązania dla swojego domu, mieszkania? Podpowiadamy!

Czym włoskie płytki ceramiczne skradły nasze serca?

Włoskie płytki ceramiczne to kultowy już element wyposażenia wnętrza. Świadczą o dobrym guście, a także luksusie. Dlaczego cieszą się taką dobrą opinią? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wyjątkowe wzornictwo — są znane z pięknych wzorów, które często są tworzone przez utalentowanych, znanych projektantów. Przez to stanowią eleganckie rozwiązanie.

Co ważne, włoskie płytki są często produkowane z najwyższej jakości materiałów i zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości. Są zazwyczaj bardzo trwałe i odporne na zużycie. Kolejna z zalet włoskich kafelków to łatwość utrzymania czystości — wyróżnia je odporność na zabrudzenia czy silną chemię, w związku z czym przez długi czas cieszą oko.

Warto zaznaczyć, że włoscy producenci oferują szeroki wybór wzorów, kolorów, rozmiarów i tekstur płytek ceramicznych. Można z łatwością dopasować je do projektu oraz swojego gustu.

Warto także zauważyć, że przemysł ceramiczny we Włoszech jest znany z ciągłego wprowadzania nowych technologii i innowacji w produkcji płytek, przez co firmy są o krok przed konkurencją z innych krajów. Znany producent włoskich płytek to np. REFIN, Fioranese czy Caesar. Co warto o nich wiedzieć? Jakie jeszcze firmy warto znać?

5 czołowych włoskich producentów płytek ceramicznych

5 czołowych włoskich producentów płytek ceramicznych

Na samym początku napiszmy parę słów o wspomnianej wcześniej firmie REFIN. Jest ona obecna na rynku od 1962 roku. Oferuje szeroką gamę rozwiązań z kamionki porcelanowej, która wykorzystana może być w domach, a także obiektach publicznych wszelkiego typu. Przedsiębiorstwo produkuje ponad 7 milionów m² płytek rocznie przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz poszanowania dla środowiska naturalnego. Co ciekawe, REFIN posiada własne laboratorium kreatywne DesignTaleStudio, gdzie dba się o to, aby wyroby były jeszcze bardziej atrakcyjne dla klientów, zarówno wizualnie, jak i technologicznie.

Drugą firmą na naszej liście czołowych producentów włoskich płytek ceramicznych jest Fioranese. To także przedsiębiorstwo z tradycjami, ponieważ na rynku działa ponad 50 lat. Koncentruje się na produkowaniu podłogowej kamionki porcelanowej. W firmie szczególny nacisk kładzie się na połączenie tradycji i nowoczesności, funkcjonalności i piękna, a także technologii i zrównoważonego rozwoju, aby zaoferować klientom wszystko, co najlepsze.

Na naszej liście nie mogło zabraknąć marki Panaria. Od 1974 roku produkuje kafle podłogowe z wysokiej jakości kamionki porcelanowej, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach oraz na zewnątrz. Jak sami o sobie piszą, w działaniu łączą jakość i umiejętność interpretowania potrzeb swoich klientów oraz budowania z nimi długotrwałych relacji. Szeroka oferta rozwiązań pozwala na wybór najlepszych włoskich płytek siebie i swojego domu, mieszkania.

Caesar to czwarty z włoskich producentów płytek na naszej liście. Na rynku działa od 1988 roku, produkując wyroby z kamionki porcelanowej. Przez lata funkcjonowania firma inwestuje w rozwój technologiczny, co pozwoliło jej na zostanie uznanym na całym świecie producentem niezawodnych, wytrzymałych i niezwykle estetycznych kafelków.

Naszą listę producentów włoskich kafelków zamyka marka Saime. Firma została założona już w 1938 roku, jednakże podczas II wojny światowej została prawie całkowicie zniszczone przez bombardowania. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie stworzenia imperium płytek ceramicznych. Dzisiaj producent Saime znany jest na całym świecie nie tylko ze swoich znakomitych wyrobów, ale i z tego, że kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój w swoich procesach przemysłowych.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz