Czym są drzwi techniczne?

Drzwi techniczne są nieodłącznym elementem budynków przemysłowych i użytkowych. Ich budowa i charakterystyka różni się znacznie od drzwi, które znamy z naszych domów i mieszkań. Mogą być również instalowane w budynkach mieszkalnych, jednak robi się to zazwyczaj w piwnicach, garażach lub innych przestrzeniach użytkowych. Czym wyróżniają się drzwi techniczne i jakie są ich podstawowe cechy?

Drzwi do zadań specjalnych

Drzwi techniczne różnią się od tych montowanych w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim, muszą być bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego do ich produkcji wykorzystuje się materiał o zwiększonej wytrzymałości, jakim jest stal. W zależności od funkcji, jaką spełnia budynek czy pomieszczenie, w której montuje się konkretny egzemplarz, drzwi mogą mieć dodatkowe właściwości. Dotyczy to np. drzwi przeciwpożarowych montowanych m.in. w zakładach, w których używa się materiałów łatwopalnych. Wśród tego rodzaju drzwi znajdziemy również np. drzwi dymoszczelne lub dźwiękoszczelne.

Jak produkowane są drzwi techniczne

Aby drzwi techniczne mogły cechować się zwiększoną wytrzymałością, niezbędne jest ich odpowiednie wykonanie. Materiałem używanym do ich produkcji jest stal, dodatkowo zabezpieczona np. cynkiem lub powłoką poliestrową. Mimo to, sam materiał, z którego wykonane są drzwi, nie jest gwarantem ich niezawodności. Ważne są również np. zawiasy, które muszą być na tyle solidne, aby uniemożliwić podważenie drzwi i wyrwanie ich z futryny. W zależności od innych potrzeb, np. konieczności termoizolacji lub wodoszczelności, stosuje się dodatkowe wypełnienia w profilach drzwi oraz uszczelki. Konkretne parametry poszczególnych skrzydeł zależą od indywidualnych potrzeb klienta.

Gdzie kupić drzwi techniczne?

Wielu producentów drzwi ma w swojej ofercie drzwi do zadań specjalnych. Jednym z nich jest Nexbau, który oprócz drzwi do domu, w swoim asortymencie posiada również drzwi techniczne wysokiej klasy. Aby dopasować produkt do konkretnego zastosowania, należy skontaktować się z działem sprzedaży firmy Nexbau. Doświadczeni doradcy, na podstawie rozmowy z klientem, dopasują drzwi o odpowiedniej specyfikacji do określonego typu budynku.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *