Czym się kierować przy wyborze rolet zewnętrznych?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów osłon okiennych są rolety zewnętrzne, które cieszą się coraz większą popularnością. Polacy wybierają właśnie je, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich domowników, ale również po to, aby uchronić wnętrze przed przegrzaniem. Montaż rolet zewnętrznych umożliwia również wyeliminowanie uciążliwych hałasów z zewnątrz. Zanim jednak je wybierzemy, to warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Co jest najważniejsze? Sprawdź to!

Trzy rodzaje rolet zewnętrznych

Dokonując wyboru rolet zewnętrznych, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich typ. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu osłon, między którymi występują różnice dotyczące sposobu montażu. Są to m.in.:

  • rolety natynkowe (adaptacyjne) – montuje je się do elewacji domu lub okien; w każdym momencie możemy je zamontować;
  • rolety podtynkowe – skrzynkę rewizyjną umieszcza się pod elewacją;
  • rolety nadstawne – ich montaż należy uwzględnić już podczas projektowania domu lub dokonywania wymiary stolarki okiennej; montuje je się na górnej części ramy ościeżnicy okna

Rodzaje sterowania

Niegdyś istniały rolety zewnętrzne, które miały jedynie sterowanie manualne. Aktualnie jednak możemy zdecydować się na wygodniejszy rodzaj, jakim jest bezprzewodowe sterowania. Obie możliwości mają swoje plusy i minusy.

Pomówmy jednak najpierw o ręcznie sterowanych roletach zewnętrznych, które podnosi się poprzez podciąganie taśmy/sznurka/zwijarki z korbą. Ich obsługa jest dość prosta, lecz z czasem staje się męcząca oraz pochłania więcej czasu. Ma jednak również zalety, do których zaliczamy bezawaryjność oraz niezależność od dostawców prądu.

Alternatywą dla ręcznego sterowania roletami zewnętrznymi jest sterowanie automatyczne. Podnoszenie żaluzji zewnętrznych za pomocą pilota jest dużo wygodniejsze! Możemy sterować jedną lub jednocześnie kilkoma roletami. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby dostosować stopień nasłonecznienia. Korzystanie z żaluzji zewnętrznych nie może być już prostsze!

Koszt rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, które znajdziemy w ofercie rodzinnej firmy Maja Plus, znakomicie chronią przed słońcem, zimnem oraz ciepłem, jak i są dźwiękoszczelne. Dzięki nim możemy cieszyć się całkowitą prywatnością, jak i móc stworzyć przyjemnym klimat w domu, zaciemniając pomieszczenie. Wiele osób jednak nie decyduje się na ich zamontowanie, bowiem wydaje im się, że są one drogie. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że owszem są droższe niż wewnętrzne rolety, ale są one inwestycją, która się zwraca. Kosztują średnio 200 złotych za metr kwadratowy, choć oczywiście trzeba pamiętać, że lepsze modele mogą kosztować nawet 2000 złotych za metr kwadratowy! Niezależnie jednak od tego, jaki wybierzemy model, te koszta nam się zwrócą m.in. w postaci niższych rachunków za ogrzewanie mieszkania.

Oceń post

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.