Dlaczego płytki są najlepsze pod ogrzewanie podłogowe?

Jako pokrycie systemu ogrzewania podłogowego można stosować najróżniejsze materiały. Nie wszystkie jednak nadają się do tego równie dobrze. Zobacz, czy u Ciebie sprawdzą się płytki podłogowe.

Wykładzina, panele i drewno na podłodze

Jeśli zaczniesz zastanawiać się nad tym, które rozwiązanie będzie odpowiednie pod ogrzewanie podłogowe, szybko okaże się, że wybór jest tak naprawdę tylko jeden. Drewno nie byłoby zbyt bezpieczne, a poza tym trudno je ogrzać. Wykładzina będzie izolować od betonowej powierzchni, pod którą jest ukryty system grzewczy, więc w ten sposób ogrzewanie podłogowe będzie drogie, a nieefektywne.

Najbardziej rozsądnym wyborem wydają się panele. Pamiętaj jednak o odkształceniach pod wpływem temperatury. Zamontowane na bezpośrednim źródle ciepła będą też mniej trwałe, niż zwykłe panele podłogowe. Dodajmy do tego kwestię emisji szkodliwych oparów pod wpływem ciepła, co może się zdarzyć w przypadku paneli winylowych czy z PCV.

Zalety płytek pod ogrzewanie podłogowe

Zalety płytek pod ogrzewanie podłogoweNa tym tle dość rozsądnym rozwiązaniem wydają się płytki podłogowe. Gdy są zamontowane wraz z ogrzewaniem podłogowym, chodzeniu po takich płytkach towarzyszy przyjemne uczucie gładkości i ciepła. Oczywiście, płytki nie nadają się do wszystkich powierzchni. Ale czy wiesz, że płytki podłogowe włoskich producentów takich, jak Emil Ceramica czy Fondovalle występują też w wariantach:

  • gres – imitacja drewna bez drzazg i lakieru;
  • płytki imitujące beton, ale lepiej od niego przewodzące ciepło;
  • płytki włoskie ze wzorem kamienia: marmuru czy granitu.

Dzięki temu możesz uzyskać wszystkie zalety tych materiałów bez ich minusów, jak duża waga granitu i długie nagrzewanie się drewna. W sklepach znajdziesz płytki włoskie ze wzorem gotowej klepki czy „deski”, dochodzące do kilku metrów długości. To znacznie ułatwia kładzenie płytek na ogrzewanie podłogowe szczególnie w dużych pomieszczeniach. W ofercie sklepu Sekret Elegancji możesz znaleźć gotowe propozycje wzorów ułożenia konkretnych płytek tego typu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.