Domki drewniane do ogrodu – jak wybrać i kupić

Chcesz kupić domek drewniany do ogrodu? Ale zaraz, zaraz… wpisujesz frazę w wyszukiwarkę internetową i pod tym hasłem pojawiają Ci się zarówno domki na narzędzia, jak i te rekreacyjne? No cóż, w naszym kraju rzekło się upraszczać nazewnictwo i często jedno określenie dotyczy wielu różnych przedmiotów. Nie będziemy się jednak rozwodzić nad językiem polskim, a opowiemy Ci o tym, jakie masz opcje, jeśli interesuje Cię domek ogrodowy.

Domki ogrodowe — rodzaje

Jak pewnie sam zauważyłeś, w przydomowym ogrodzie może stanąć zarówno szopa drewniana na narzędzia, którą nazywa się domkiem ogrodowym, jak i nieco większa konstrukcja, z tarasem, której możesz używać do rekreacji i którą także sprzedawcy określają mianem “domek ogrodowy“. Najprawdopodobniej bierze się tą stąd, że konstrukcja jednych i drugich jest do siebie zbliżona, podobnie jak miejsce docelowe, w którym mają stanąć, czyli ogród.

Domki narzędziowe

Domek ogrodowy na narzędzia to świetne rozwiązanie do przechowywania sprzętu i różnych akcesoriów ogrodowych, które chcesz uchronić przed deszczem, wiatrem, gradem i mrozem. W trochę większych domkach możesz schować nawet meble ogrodowe przed zimą. Jednak poza funkcją przechowywania, to także dobry sposób na to, aby zadbać o estetykę ogrodu.

Domki letniskowe

Jeśli poszukujesz z kolei domku do ogrodu, w którym urządzisz strefę rekreacji, to przyjrzyj się domkom letniskowym. Tego typu domek to świetne miejsce na letnie imprezy lub odrobinę cieszy i chwil spędzonych bliżej natury. Wybierając domek z tarasem, możesz rankiem rozkoszować się aromatyczną kawą, słuchając śpiewu ptaków. Często na taki domek decydują się też osoby, które pracują zdalnie i chcą wyjść z domu, w którym dzieciaki nie pozwalają się skupić, by móc popracować w ciszy. Taki domek może być też używany jako domek gościnny.

Domki drewniane do ogrodu — zalety

Domki drewniane do ogrodu mają wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają organizację przestrzeni wokół domu, poprawiają jego estetykę i mogą być używane zarówno do przechowywania, jak i rekreacji, a nawet pracy zawsze wtedy, gdy nie znajdujesz na nią miejsca we własnym domu. Takie domki łatwo zabezpieczyć, używając oleju do drewna, bejcy lub lakieru w dowolnym kolorze, dzięki czemu będą odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wreszcie, jego prosta konstrukcja sprawia, że łatwo dopasujesz domek do własnych potrzeb i urządzisz go tak, aby był praktyczny.

Gdzie kupić tanie domki ogrodowe?

Jedne i drugie domki ogrodowe wykonane są najczęściej z drewna i zwykle mogą być malowane na dowolny kolor. Gdy chcesz kupić taki domek wprost od producenta, zwykle masz możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb i na przykład zamówić go wraz z personalizowanym regałem czy półkami. Z drugiej strony, wybierając gotowe produkty ze sklepu, możesz liczyć na szybką dostawę, a wielu sprzedawców oferuje transport na terenie całej Polski, co tylko przyspieszy realizację Twojego pomysłu, postawienia takiego domku w ogrodzie.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Zanim kupisz domek, dokładnie sprawdzaj opis. Często zdjęcie, które widzisz w ofercie, jest tylko zdjęciem poglądowym. Może okazać się z kolei, że drugie czy trzecie okno, okiennice, czy orynnowanie są dodatkowo płatne.

Wiemy, że wybór na działkę może nie być łatwy, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele podobnych produktów, ale słowo “podobnych” jest tutaj kluczowe. Nie wszystkie wykonane są z dobrej jakości drewna i trwałych elementów. Jeśli zależy Ci na solidnej konstrukcji, sprawdź ofertę sklepu woodandplay.pl. Mają tam duży wybór domków drewnianych do ogrodu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *