Drewniany dom szkieletowy – charakterystyka, zalety oraz wady budownictwa szkieletowego

Choć w Polsce zazwyczaj inwestorzy decydują się na budowę domu murowanego, to w ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się domy szkieletowe. Po mimo wielu zalet tej nowoczesnej metody wykorzystywanej w budownictwie, wciąż istnieje duża grupa osób, która uważa, że dom szkieletowy może być tylko i wyłącznie domkiem letniskowym, wykorzystywanym w sezonie letnim. Warto jednak wiedzieć, że dzięki wysokiej jakości elementom konstrukcyjnym oraz doświadczeniu profesjonalnych ekip budowlanych, tworzone obecnie domy szkieletowe są trwałe oraz odporne np. na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

O czym powinien wiedzieć inwestor przed budową domu szkieletowego?

Dom szkieletowy to konstrukcja, która tworzona jest w oparciu o wykorzystanie drewnianych półproduktów. Budowa zaczyna się od stworzenia szkieletu tj. pionowych i poziomych elementów konstrukcyjnych. Powstały szkielet zostaje pokryty warstwą izolacyjną np. wełną mineralną, a następnie w zależności od decyzji inwestorów, szkielet wraz z izolacją pokryty zostaje płytą kartonowo gipsową lub drewnianą boazerią. W przypadku domów drewnianych istotne jest stworzenie odpowiedniej izolacji. Dlatego też, ściany od strony zewnętrznej zostają pokryte dodatkową folią izolacyjną, która tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu pomieszczenia można bardzo łatwo ogrzać i utrzymać odpowiednią temperaturę. Konstrukcje szkieletowe tworzone są w oparciu o trzy główne systemy tj. skandynawski, kanadyjski lub niemiecki. Systemy te posiadają pewne różnice, które zauważalne są w produkcji szkieletu domu, układzie ścian zewnętrznych czy parametrach. Choć największą popularnością dotychczas cieszyły się konstrukcje tworzone w systemie kanadyjskim, coraz więcej osób decyduje się na budowę domu szkieletowego w systemie skandynawskim lub całorocznego domu z drewnianych bali. Jeśli więc wiesz, że dom kanadyjski to nie jedyne rozwiązanie, dowiedz się więcej o zaletach domu szkieletowego.

Zalety domu szkieletowego

W powyższym tekście przedstawiliśmy najważniejsze cechy domu szkieletowego, o których powinien wiedzieć każdy inwestor przed podjęciem decyzji o budowie tego typu konstrukcji. Ważne jest również poznanie wszystkich zalet, ale też wad drewnianych domów szkieletowych. Najważniejsze zalety domu szkieletowego to przede wszystkim krótki czas budowy tego typu konstrukcji, ale także niskie koszty związanie zarówno z budową, jak i utrzymaniem domu w jak najlepszej kondycji. Bardzo ważną zaletą jest również to, że budowa domu szkieletowego może odbywać się przez cały rok, niezależnie od panującej pory roku. Jest to możliwe ze względu na to, że budowa domu szkieletowego opiera się na połączeniu gotowych półproduktów na kupionej przez nas działce. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że drewniany dom szkieletowy cechuje się perfekcyjnym mikroklimatem, dzięki czemu nie musimy martwić się o pojawienie się grzyba lub pleśni na powierzchni ścian wewnętrznych.

Jeśli więc zależy Ci na szybkim zakończeniu budowy domu, która nie pochłonie całego Twojego budżetu, zdecyduj się na budowę domu szkieletowego!

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz