Efektywny magazyn, podstawa to wózek wysokiego składowania!

Obecnie kładzie się bardzo duży nacisk na wydajność, efektywność w pracy. Nie inaczej jest w przypadku magazynu. To miejsce, gdzie się przechowuje materiały, jednak jeszcze bardziej liczy się ich dostępność. To dzięki dobrej organizacji towar jest przekazywany do kolejnych działów i do klienta. Jednym z czynników, który wpływa na efektywność pracy, jest odpowiedni sprzęt, a konkretnie wózki wysokiego składowania.

Jak zadbać o efektywność pracy w magazynie?

Obecnie trzeba dostarczać towar w wiele różnych miejsc. Na długość podróży ma wpływ szybkość wydawania go z magazynu. W związku z tym w takich miejscach, szczególnie powinno się dbać o efektywność i wydajność pracy. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów.

Po pierwsze należy jak najlepiej wykorzystać przestrzeń magazynową. Dzięki temu uzyskasz maksymalną przepustowość oraz organizację pracy, które umożliwi szybki przepływ towarów. Dodatkowo będzie to gwarancja bezpieczeństwa towarów, maszyn, które pracują w magazynie oraz ludzi.

Oprócz dobrej organizacji samego magazynu możesz również poprawić i usprawnić system przyjmowania oraz wydawania danego towaru. Często w obu tych przypadkach materiał musi przejść przez wiele par rąk, zanim ostatecznie trafi na regał lub do ciężarówki. Zmniejszenie liczby operacji, pozwoli na szybsze przyjęcie, skompletowanie i wydanie towaru.

Dobrze jest także przeszkolić personel z podstawowych zasad BHP. Pracownicy magazynu muszą świetnie orientować się w organizacji przestrzeni, wiedzieć, co i gdzie leży. Dodatkowo muszą przestrzegać procedur w magazynie. Dzięki temu unikniesz niebezpiecznych sytuacji oraz niepotrzebnych przerw w pracy.

Odpowiedni sprzęt gwarancją wydajnej pracy

Aby magazyn działał efektywnie, potrzebny jest także najwyższej jakości sprzęt, który umożliwi szybką i bezpieczną pracę. Obecnie wiele powierzchni magazynowych maksymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń. Zamiast rozbudowywać czy wynajmować kolejne hale, organizuje się je tak, by składować towar jak najwyżej. Sporych rozmiarów regały ustawione są od siebie w niewielkich odległościach, przez co transport poszczególnych materiałów wąskimi korytarzami jest utrudniony. Jest jednak na to sposób, a konkretnie wózki wysokiego składowania. To urządzenia, które świetnie sprawdzą się w przypadku rozładunku, transportu oraz załadunku nawet najcięższych palet z towarem. Ich udźwig to przeważnie 2 tony. Specjalna konstrukcja pojazdów tego typu sprawia, że możesz swobodnie poruszać się z materiałem w korytarzach, których szerokość nie przekracza 180 centymetrów. Wózki wysokiego składowania umożliwiają układanie towaru nawet na wysokości 13 metrów.

Dlaczego warto postawić na wózki wysokiego składowania firmy Bendi?

Firma Bendi oferuje wiele modeli wózków wysokiego składowania. Z jej urządzeń korzysta wiele magazynów oraz centr logistycznych czy dystrybucyjnych. W zależności od potrzeby możesz znaleźć zarówno wózki wysokiego składowania mniejsze, jak i większe. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Firma Bendi oferuje sprzęt, którego zasięg może wynosić od 4,2 do nawet 13 metrów. Wszystkie modele są skonstruowane tak, by maksymalnie ułatwić codzienną pracę w magazynie. Wózki Reach Truck czy wózki VNA umożliwiają łatwy dostęp do nawet najwyższej położonych materiałów. Każda z maszyn posiada zintegrowany przesuw boczny oraz pochył masztu, który skręca się nawet o 220 stopni. Wózkom wysokiego składowania marki Bendi niestraszny jest żaden magazyn.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.