Gdzie kupić dom w dobrej cenie i nie stracić kontaktu z metropolią

Kupno domu wiąże się z dużym wydatkiem, szczególnie w Warszawie. By znaleźć nieruchomość w atrakcyjnej cenie, coraz więcej osób decyduje się na dom pod Warszawą. Wybierając dom w dobrej cenie pod Warszawą, trzeba jednak właściwie wybrać lokalizację, by nie stracić kontaktu z metropolią.

Dom w dobrej cenie – jakie są możliwości?

By znaleźć dom w dobrej cenie, warto nieco oddalić się od stolicy. Ceny na pierwotnym rynku nieruchomości w Warszawie są bardzo wysokie i plasują się na tym samym poziomie, co ceny w takich miastach, jak Rzym, czy Madryt. Koszt niedużego mieszkania w stolicy może być równy komfortowemu domowi pod Warszawą. Cena metra kwadratowego bowiem wynosi średnio od 10 tys.  nawet do 20 tys. zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na mieszkanie nieco dalej od centrum w jednej spod Warszawskich miejscowości, bez trudu znajdziesz komfortowe domy z ogrodem.  Ceny takich nieruchomości są niemal o połowę niższe od tego, co oferuje stolica. Warto się więc zastanowić, czy dom pod Warszawą nie jest właśnie opcją dla Ciebie. By jednak taka inwestycja była naprawdę udana, trzeba wybrać odpowiednią lokalizację, która umożliwi utrzymanie kontaktu z metropolią.

Wybór lokalizacji pod Warszawą – na co zwrócić uwagę?

Warszawa intensywnie się rozbudowuje, a coraz więcej firm deweloperskich inwestuje również w podwarszawskich miejscowościach. Dzięki temu powstaje wiele osiedli domów zarówno wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. Co więcej, coraz więcej gmin, by zachęcić nowych mieszkańców do wyboru ich miejscowości, inwestuje w infrastrukturę. Takie miejscowości, jak Piaseczno, Falenty, Janki stanowią integralną część Warszawskiej aglomeracji. Decydując się na zakup domu pod Warszawą, warto więc sprawdzić takie aspekty, jak:

  • Czas dojazdu do centrum samochodem w godzinach szczytu.
  • Połączenia komunikacji zbiorowej np. pociągi podmiejskie, czy autobusy, które dojeżdżają do centrum stalicy. Korzystanie z komunikacji zbiorowej, nie tylko pomaga dbać o środowisko, lecz także zaoszczędzić pieniądze na paliwo.
  • Wybierając życie poza Warszawą, warto sprawdzić, jak daleko jest do najbliższego sklepu, szkoły, czy przystanku komunikacji miejskiej. Dobrze rozwinięta infrastruktura zapewnia samowystarczalność nawet niedużej miejscowości.

Doskonałym przykładem jest dom w Chojnowie pod Warszawą. Położone niedaleko Piaseczna osiedle domów szeregowych Chojnów Park łączy zalety życia blisko natury z dobrym połączeniem ze stolicą. Niedaleko znajduje się stacja PKP, skąd w pół godziny można dojechać do centrum Warszawy. Również najbliższa okolica jest bardzo zachęcająca. W pobliżu znajdują się zarówno sklepy, jak i placówki edukacyjne oraz miejsce do rekreacji i aktywnego spędzania czasu.

Co warto wiedzieć, kupując dom w podwarszawskiej miejscowości?

Kupując dom pod Warszawą, warto również sprawdzić, czy najbliższa okolica jest bezpieczna, a sąsiedztwo przyjazne. Będzie to miało niewątpliwy wpływ na codzienne życie Twoje i Twojej rodziny. Pamiętaj również, że kupując dom w dobrej cenie, należy sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego. Dlaczego? Jest to bowiem inwestycja na długie lata, dobrze jest więc sprawdzić, czy w najbliższej okolicy nie ma planów budowy np. drogi szybkiego ruchu, fabryk, czy dużych przestrzeni handlowo-usługowych z ogromnymi parkingami, co z pewnością obniży komfort życia w najbliższej okolicy.

Jeśli zależy Ci na bliskości terenów zielonych, dom w Chojnowie pod Warszawą z pewnością będzie dobrym wyborem. Usytuowanie w pobliżu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego gwarantuje spokój i ciszę jego mieszkańcom. Co więcej, tereny zielone są prawnie chronione, nie musisz się więc obawiać, że z czasem zostaną one zniszczone i zabudowane.

Dom w Chojnowie pod Warszawą – dom w dobrej cenie

Inwestycja Chojnów Park to opcja dla wszystkich, którzy szukają domu w dobrej cenie w pobliżu Warszawy i z dobrą komunikacją z centrum, a jednocześnie w otoczeniu zieleni.

Deweloper oferuje mieszkańcom nie tylko komfortowe domy w zabudowie szeregowej o różnym metrażu. W każdym domu zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, np. panoramiczne okna, czy ogrzewanie podłogowe, a do każdego domu należą dwa miejsca postojowe. Mieszkańcy osiedla mogą się cieszyć nie tylko z bliskości Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, lecz również korzystać z rodzinnego parku znajdującego się na osiedlu, boisk, polan do jogi, oraz placu zabaw dla najmłodszych. To doskonałe miejsce do życia zarówno dla rodzin z dziećmi, młodych par, a także seniorów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.