HK-Lasur – lazura 3w1 do drewna od Remmers

Ochrona drewna stosowanego na zewnątrz budynków wymaga produktów, które mogą zabezpieczyć drewno na wielu poziomach. Jeśli chcesz się dowiedzieć się jak zabezpieczyć drewno w ogrodzie oraz jakie są zalety lazury do drewna HK-Lasur, sprawdź koniecznie ten wpis.

Drewniany taras, meble ogrodowe, płoty czy altany są narażone na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. Częste zmiany temperatury, promieniowanie UV, wilgotność powietrza, uszkodzenia mechaniczne czy owady każdego roku przyczyniają się do degradacji drewnianych elementów. To, w jaki sposób podejdziemy do zabezpieczenia drewna stosowanego na zewnątrz budynków, będzie miało duży wpływ na jego wygląd oraz właściwości mechaniczne przez kolejne lata eksploatacji.
Drewno jest naturalnym materiałem, który pod wpływem wielu czynników zewnętrznych traci swoje walory estetyczne oraz właściwości mechaniczne. Z każdym sezonem niezabezpieczone drewno szarzeje, a jego struktura ulega osłabieniu. Dlatego też warto od samego początku zabezpieczyć drewniane powierzchnie i elementy odpowiednim środkiem, który pozwoli zachować jego piękny wygląd przez wiele lat.

Na rynku istnieje kilka grup produktów, które są dedykowane do ochrony drewna stosowanego na zewnątrz i w zależności od jego lokalizacji możemy wybrać, bejce, farby, lakiery, lazury, oleje, olejowoski i woski do ochrony i pielęgnacji drewna. Każda z wyżej wymienionych kategorii produktów jest oczywiście dedykowana drewnu o różnym przeznaczeniu.

HK-Lasur – lazura do drewna 3w1 od Remmers

Wybór lazury do ochrony drewna jest bardzo często podyktowany jej właściwościami ochronnymi oraz samą estetyką drewna po nałożeniu lazury. Tu warto podkreślić, że na rynku istnieje wielu producentów, którzy mają w swojej ofercie lazury do drewna, ale tylko Remmers na bazie swoich doświadczeń stworzył produkt kompleksowy, który łączy w sobie właściwości lazury, impregnatu i powłoki gruntującej. Dzięki temu HK-Lasur jest produktem, który już od nałożenia jednej warstwy chroni drewno, zabezpieczając jego powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Lazura HK-Lasur 3w1 bardzo dobrze chroni drewno przed promieniowaniem UV i wilgocią. Powłoka zabezpieczająca przepuszcza parę wodną, dzięki czemu wilgoć znajdująca się w drewnie może się ulatniać, natomiast warstwa zewnętrzna tworzy barierę hydrofobową, dzięki czemu wilgoć znajdująca się na powierzchni drewna może się szybko ulotnić. Opisując lazurę HK-Lasur od Remmers, warto również wspomnieć, że zwiększona zawartość fazy stałej w składzie, bardzo dobrze zabezpiecza drewno przed żerowaniem os, pleśnią, glonami i sinizną.

Zastosowanie impregnatu lazurującego 3w1 HK-Lasur

Lazura rozpuszczalnikowa do ochrony drewna HK-Lasur jest przeznaczona głównie do drewna stosowanego na zewnątrz budynków, które nie ma bezpośredniego kontaktu z gruntem. Produkt ten nadaje się zarówno drewna stabilnego, jak i niestabilnego wymiarowo. Dlatego, też HK-Lasur możemy zabezpieczyć drewniane płoty oraz wiaty samochodowe, konstrukcje szachulcowe, okna, drzwi i deskowania. Ze względu na swoje właściwości, lazura do drewna HK-Lasur nie powinna być wykorzystywana do zabezpieczenia podłóg, tarasów czy podestów.
Ochrona drewna stosowanego na zewnątrz wymaga stosowania produktów renomowanych firm, które pozwolą nam nie tylko zaoszczędzić czas przy corocznym odnawianiu ogrodu, ale również pozwolą cieszyć się naturalnym pięknem drewna bez konieczności jego wymiany co kilka sezonów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dedykowanych produktach do ochrony drewna jak HK-Lasur od Remmers, sprawdź koniecznie sklep internetowy www.mbksklep.pl, który oferuje kilkadziesiąt sprawdzonych produktów w wielu wariantach kolorystycznych. Na stronie internetowej hurtowni MBK Sklep, znajdziesz produkty takich producentów jak Remmers, Osmo, Koopmans i Teknos, które pozwalają w wysokim stopniu zabezpieczyć drewniane powierzchnie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dodatkowo korzystając z oferty sklepu www.mbksklep.pl, możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz wsparcie w zakresie wyboru odpowiedniego produktu do zabezpieczenia drewna. Firma MBK Sklep już od wielu lat dostarcza najwyższej jakości środki do ochrony i pielęgnacji drewna, a ponadto oferuje możliwość skorzystania z mieszalnika farb Remmers, który znacząco rozszerza paletę standardowych kolorów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *