Jak oświetlić niewielką łazienkę? Wykorzystaj kinkiety łazienkowe!

Niewielka łazienka to spore wyzwanie aranżacyjne. Urządzając to pomieszczenie, musisz zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Mały metraż pomieszczenia, a także nisko osadzony sufit, niestety są sporym ograniczeniem w doborze lamp. Jeśli jednak zastosujesz ich odpowiedni rodzaj, nie tylko ułatwisz codzienne korzystanie z łazienki, ale również optycznie ją powiększysz. Jak zaprojektować wnętrze, aby wydawało się bardziej przestronne? Z pomocą przychodzą niezawodne kinkiety łazienkowe.

Wielkość pomieszczenia zależy od rodzaju oświetlenia

Problemem większości małych pomieszczeń jest brak naturalnego światła. To ono sprawia, że pomieszczenie jest dostatecznie jasne, a co za tym idzie, wydaje się bardziej przestronne. Niestety nie każda łazienka posiada okno, dlatego jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie innych źródeł światła. W tym przypadku trzeba jednak zachować rozwagę. Wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych pomieszczenia. Przede wszystkim weź pod uwagę wystrój wnętrza. Ciemna kolorystyka i duża ilość dodatków w połączeniu ze źle dopasowanym oświetleniem sprawia, że pomieszczenie wydaje się o wiele mniejsze, niż w rzeczywistości jest. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku nie tylko jasność i natężenie światła, ale również rodzaj lamp. Wpływ na wielkość pomieszczenia mają również wnęki w ścianach. Niewłaściwie oświetlone lub całkowicie pozbawione dostępu do światła, przytłaczają wnętrze i pomniejszają je.

Jak oświetlić niewielką łazienkę?

Kinkiety łazienkowe sprzymierzeńcem małej łazienki

Największym sprzymierzeńcem niewielkiej łazienki jest dobrze dobrane oświetlenie. Każdą można nieco skorygować, używając do tego odpowiednich lamp. Kinkiety łazienkowe od NOXBOX to rozwiązanie problemu małej przestrzeni. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele, których źródło światła skierowane są do góry. Nie tylko optycznie poszerzą wnętrze, ale też powiększą je, jeśli sufit jest nisko osadzony. Najlepiej sprawdzą się, kiedy rozmieścisz je na dłuższej ze ścian, ale nie tylko. Również zawieszone wzdłuż linii luster mogą optycznie powiększyć łazienkę nawet dwukrotnie.

Kinkiety łazienkowe sprawdzą się też do rozświetlenia ciemnych wnęk, co podkreśli ich charakter i wydobędzie z nich wszystkie atuty. Ponadto ten rodzaj oświetlenia jest bardzo funkcjonalny. Nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu nie przytłoczysz łazienki dużą ilością wyposażenia. Nie odstają zbytnio od ściany, co dodatkowo potęguję wrażenie przestronnego wnętrza. Jednocześnie są pięknym elementem dekoracyjnym, który podkreśli charakter pomieszczenia.

Kinkiety łazienkowe to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz skutecznych sposobów na optyczne powiększenie wnętrza. Zastosowanie kilku mniejszych opraw pozwala rozproszyć światło, dzięki czemu uzyskasz doskonały efekt i wprowadzisz do pomieszczenia przytulny klimat.

5/5 - (3 votes)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.