Jak wybrać dewelopera?

Szeroki wybór ofert deweloperów, może przyprawić o zawrót głowy. W związku z tym, ciężko zdecydować się na ofertę jednego, zwłaszcza gdy podoba się kilka inwestycji, nie koniecznie od tego samego. Czym można kierować się przy wyborze dewelopera?

Jest od wielu lat na rynku

Długi staż na rynku nieruchomości może być dobrą oznaką dla kupującego. Oznacza to, że firma od lat konsekwentnie działa w tym segmencie rynku, a co istotne – istnieje możliwość zapoznania się z portfolio jej inwestycji.

Przykładowo: dany deweloper Lublin istnieje na rynku od kilkunastu lat, w tym czasie zrealizował budowę x obiektów mieszkalnych. Wtedy kupujący może sprawdzić, jak wyglądały, kiedy były realizowane, a także może się udać we wskazane miejsca, by zobaczyć jak z biegiem czasu wyglądają budynki.

Będąc przez wiele lat na rynku, taki przykładowy deweloper w Lublinie zdobywał cenne doświadczenie i umiejętność dostosowania swoich inwestycji, do potrzeb klientów.

Poznaj opinie mieszkańców danej inwestycji

Niektóre inwestycje powstają przez lata. W związku z tym, można skorzystać z możliwości skontaktowania się z mieszkańcami, wybudowanych już bloków. W dobie mediów społecznościowych, nie trudno jest znaleźć kontakt do takich osób.

Jeżeli już się uda, warto zapytać o ocenę wykonania, zgodności z projektem, jak się mieszka w tej okolicy, itd. W ten sposób można uzyskać cenne informacje “z pierwszej ręki”.

Jednak, jeżeli nie ma takiej możliwości, warto po prostu… zapytać u źródła!

Umów się na spotkanie ze sprzedawcą

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem mieszkania w danej inwestycji, przede wszystkim powinien porozmawiać ze sprzedawcą danego dewelopera. Są to na ogół osoby dobrze poinformowane, w kwestii nieruchomości jakie są w ofercie.

Warto zadawać pytania dotyczące nie tylko samego mieszkania, ale także całej inwestycji. Ta z czasem może się rozrastać lub pozostać na obecnym poziomie, albo tym zaplanowanym.

Można także zapytać o dodatkowe profity, wynikające z zakupu mieszkania u tego konkretnego dewelopera. Niektórzy oferują np. pomoc doradcy, który podpowie jaki kredyt byłby optymalny dla klienta lub oferują dodatkowe korzyści, związane np. z rabatami do wybranych sklepów meblarskich.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.