Jak zabezpieczyć elewację przed zabrudzeniami?

Odpowiednie wykończenie elewacji ma kluczowy wpływ na to, jak długo nowy lub wyremontowany budynek będzie estetycznie się prezentował. Zewnętrznym ścianom domów zagrażają bowiem nie tylko czynniki atmosferyczne w postaci zacinającego deszczu czy niszczącego promieniowania UV, ale również trudne do przewidzenia zabrudzenia i uszkodzenia, jak otarcia meblami tarasowymi czy plamy z błota na ścianie sąsiadującej z ogrodem. Czym zabezpieczyć więc elewację, aby ochronić ją przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi?

Ochrona i dekoracja w jednym – deski elewacyjne

Farba czy tynk na elewacji nie są najlepszym rozwiązaniem. Stanowią nie tylko stosunkowo delikatny materiał wykończeniowy, ale również pozostają trudne do utrzymania w czystości. W wymagających warunkach najlepiej sprawdzają się materiały syntetyczne, które w odpowiednio dobranej kompozycji wykazują wysoką odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych. Jednym z takich materiałów jest kopolimer akrylowy z dodatkiem kruszyw mineralnych i środków pomocniczych, który wykorzystuje się do produkcji desek elewacyjnych. Jak sama nazwa wskazuje jest to materiał wykończeniowy o wyglądzie drewnianej deski, za to znacznie od niej trwalszy, mniej kłopotliwy w pielęgnacji i odporniejszy na niszczenie. Dlaczego warto wybrać taki rodzaj praktycznej dekoracji do zabezpieczenia ścian, na przykład od strony tarasu lub ogródka?

Jak zabezpieczyć elewację przed zabrudzeniami?

Cechy desek elewacyjnych

Jak zostało wspomniane, deski elewacyjne produkuje się z mieszanki akrylu i kruszyw. Ich wnętrze wypełnia szkielet z włókna szklanego, dzięki czemu produkt jest bardzo lekki, ale też bardzo wytrzymały. Deski elewacyjne malowane są lazurem silikonowanym, co zabezpiecza je przed korozją biologiczną, a także tworzy na nich warstwę samoczyszczącą. W trakcie opadów elewacja zostaje więc umyta – nie ma konieczności czyszczenia jej na własną rękę. Poza tym, panele akrylowe na elewacje mają wszystkie niezbędne właściwości fizyczne, aby chronić i zdobić zewnętrzne ściany budynku. Są elastyczne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć, deszcz, mróz, skrajne zmiany temperatur, wysoka temperatura czy promieniowanie słoneczne. Co ważne, deska elewacyjna jest niepalna i występuje w wielu kolorach do wyboru. Nowoczesne technologie pozwalają nadawać panelom elewacyjnym wygląd do złudzenia przypominający popularne gatunki drewna.

Jeśli więc marzymy o domu z drewnianą elewacją, szukamy trwałego i estetycznego rozwiązania, które zabezpieczy ściany przed zabrudzeniami i niszczeniem, to deska akrylowa stanowi jedno z najlepszych rozwiązań.

Cechy desek elewacyjnych

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz