Jaka jest grupa docelowa inwentaryzacji budynków?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Pomiary wykonane w technologii skanowania laserowego okazują się niezbędne dla coraz większej grupy osób prywatnych i firm, które wykonują rozmaite prace konstrukcyjne. Modelowanie przestrzenne i inwentaryzacja laserowa zawdzięczają swoją popularność niezwykłej precyzji i szybkości realizacji usługi, osiągającej tempo do 2000 metrów kwadratowych na dzień roboczy. Kto stanowi główną grupę docelową dla opisywanych tu czynności? Dla kogo oferta firm zajmujących się trójwymiarowym spisem z natury okazuje się najbardziej przydatna?

Skanowanie laserowe konstrukcji- na czym polega?

Skanowanie laserowe pozwoliło na modernizację czynności inwentaryzacyjnych w budynkach. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, skróceniu uległ czas przewidywanej realizacji usługi, a co za tym idzie- nastąpiła redukcja kosztu całkowitego. Inwentaryzacja budynków z wykorzystaniem skanera 3D nie wymaga od właściciela nieruchomości żmudnego przygotowania przestrzeni wewnętrznej. Skaner wysyła do otoczenia sygnały świetlne w tempie tysięcy impulsów na sekundę, które skutkują utworzeniem tzw. przestrzennej chmury punktów. W efekcie otrzymujemy trójwymiarowy model dowolnego pomieszczenia, bez konieczności usuwania z niego mebli, sprzętów i innych akcesoriów. Do prawidłowego wykonania skanu 3D wystarczy udostępnienie pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych firm przemysłowych, które nie mogą sobie pozwolić na przestoje produkcyjne celem umożliwienia wykonania pomiarów.

Dla kogo inwentaryzacja budynków okazuje się najbardziej przydatna?

Skanowanie laserowe konstrukcji pomaga odtworzyć projekty budowlane na potrzeby prac renowacyjnych lub remontowych. Inwentaryzacja budynków to usługa, z której chętnie korzystają osoby prywatne. Inwestorzy indywidualni wykonujący prace w starych lokalach muszą uzyskać pozwolenie na przebudowę, wydawane na podstawie szczegółowych planów architektonicznych. Skanowanie 3D dostarcza wymaganych informacji i tworzy modele przestrzenne, przydatne również w późniejszym procesie aranżacji wnętrza. Inwentaryzacja budynków w przypadku osób prywatnych służy także do weryfikacji zgodności oferty sprzedażowej ze stanem faktycznym. Skanowanie laserowe konstrukcji gwarantuje dokładne określenie powierzchni użytkowej, co pomoże uniknąć ewentualnych przekłamań w ofertach deweloperskich lub na rynku wtórnym.

W przypadku firm przestrzenna inwentaryzacja budynków znajduje zastosowanie w geodezji, wielkich halach przemysłowych i logistycznych, czy przy wszelkiego rodzaju terenowych pracach badawczych. Skanowanie laserowe konstrukcji zostało entuzjastycznie przyjęte przez samych deweloperów, wykorzystujących modele cyfrowe nieruchomości jako element strategii marketingowej i komunikacji z klientami. Modelowanie 3D pomaga architektom wnętrz w szczegółowym rozplanowaniu inwestycji i przekłada się na oszczędności czasu i materiałów budowlanych.

Skanowanie laserowe konstrukcji to specjalizacja firmy Superplanr, kierującej swoją ofertę do osób prywatnych i przedsiębiorców z całej Polski. Wiecej informacji o usługach inwentaryzacji budynków znajdziesz pod adresem www.superplanr.pl.

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz