Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

Moskitiery to obowiązkowy element wyposażenia w każdym domu. Były one powszechnie używane już wiele pokoleń wstecz. Aktualnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów tych osłon okiennych. Jaki model wybrać?

Czym jest moskitiera?

Moskitiera to siatka, którą nakłada się na okno lub drzwi. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona wnętrza przed owadami i zanieczyszczeniami z zewnątrz przy jednoczesnym zapewnieniu dopływu świeżego powietrza. Moskitiery w Polsce najczęściej stosowane są latem w domach jednorodzinnych. W mieszkaniach zakłada się je np. na drzwi balkonowe.

Moskitiera – budowa

Moskitiery mogą mieć różne kształty i sposoby otwierania, zazwyczaj jednak zbudowane są z tych samych materiałów. Ich najważniejsza część, czyli siatka, powstaje z włókna szklanego pokrytego powłoką PVC. Pozwala to na zapewnienie otworów na tyle małych, że chronią nie tylko przed komarami, pszczołami i muchami, ale także przed pyłkami i innymi zanieczyszczeniami. Rama natomiast wykonana jest z aluminium. Jest to metal, który charakteryzuje się lekkością, a jednocześnie jest wyjątkowo wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie takich materiałów sprawia, że moskitiery są bardzo trwałymi osłonami okiennymi i mogą służyć przez lata.

Moskitiery – zalety

Najważniejszą zaletą osłon okiennych, jakimi są moskitiery, jest to, że latem można wietrzyć pomieszczenia bez obaw o przybycie insektów. Pozwalają one także na spanie przy otwartym oknie, co jest zbawienne podczas upalnych nocy. Ponadto moskitiery są wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów, przez co mogą służyć przez wiele lat. Czyni je to najbardziej ekologiczną metodą ochrony przed owadami – nadają się do wielokrotnego użytku i nie wymagają stosowania dodatkowych środków chemicznych, które szkodzą środowisku. Siatka oraz rama moskitiery wykonane są z materiałów, które są odporne na odkształcenia, zerwania i inne uszkodzenia mechaniczne. Nie straszny im także mróz czy opady atmosferyczne. Ponadto są łatwe w montażu i demontażu – można to bez problemu zrobić samodzielnie.

Rodzaje moskitiery

Moskitiery występują w różnych rodzajach. Warto wybrać ten, który jest najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb, a przy tym wpasowuje się w wystrój domu. Jakie modele moskitier okiennych i drzwiowych są dostępne?

  • Moskitiery przesuwne – otwiera się je poprzez przesuwanie ich po szynie umieszczonej na podłożu. Świetnie nadają się do drzwi balkonowych i tarasowych, a także do zasłonięcia dużych okien. Występują także w postaci dwu lub trzyskrzydłowej, wtedy każdy segment porusza się niezależnie.
  • Moskitiera otwierana – najczęściej stosowana do drzwi balkonowych lub tarasowych. To wygodne rozwiązanie wyposażone w system samo domykający, dzięki czemu można mieć pewność, że nie zapomni się zamknąć z sobą siatki.
  • Moskitiery rolowane – działają na podobnej zasadzie, co rolety materiałowe. Gdy chce się otworzyć siatkę, jest ona nawijana na rulon ukryty w kasetonie. To doskonałe rozwiązanie do wnętrz, w których brakuje miejsca na moskitiery otwierane.

Moskitiery dostępne w sklepach internetowych, takich jak Rolety-Żaluzje-Katowice, wykonywane są na wymiar. Sprawia to, że są dokładnie dopasowane do otworów okiennych, zapewniając całkowitą szczelność i łatwość montażu. Ponadto istnieje możliwość personalizacji wyglądu finalnego produktu. Kolor ramy może być dostosowany do odcienia stolarki okiennej, zapewniając spójny wystrój.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz