Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Świetny efekt wizualny osiągany przez odmalowanie elewacji zachęca do podjęcia wyzwania. Kilkanaście lat zmagań ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi zbiera swoje żniwo, a elewacja stopniowo traci swój pierwotny blask. Zanim jednak z entuzjazmem przystąpimy do działania, warto zaplanować poszczególne etapy prac, aby uniknąć kosztownych błędów. Przed nałożeniem pierwszej warstwy farby na ścianę budynku konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt, przeznaczony do tego rodzaju prac. Bez właściwego wyposażenia trudno oczekiwać sukcesu, a samo malowanie mogłoby ciągnąć się w nieskończoność. Jakie narzędzia okazują się niezbędne przy malowaniu elewacji?
Proces selekcji narzędzi i chemii budowlanej warto ograniczyć do sprawdzonych produktów, posiadających wieloletnią renomę na rynku. O ile nie mamy doświadczenia w korzystaniu z niszowych wyrobów, które udowodniły swoją przydatność w konkretnej sytuacji, decydujmy się raczej na opcje zweryfikowane w praktyce przez tysiące użytkowników. Osoby decydujące się na wynajem profesjonalnej ekipy do malowania elewacji mogą skorzystać z pomocy doradczej, korzystając z wiedzy i doświadczenia ekspertów w swojej dziedzinie. Oprócz wysoko wydajnej farby, do malowania elewacji domu będziemy potrzebować rozmaitych narzędzi aplikujących. Pokrywanie gładkiej powierzchni najlepiej prowadzić za pomocą wałka, dzięki któremu zwiększysz tempo pracy i zapewnisz równomierne nałożenie farby. Sytuacja ulega zmianie na porowatych częściach elewacji. Tu najlepiej sprawdzi się tradycyjny pędzel o grubym włosiu, wprowadzający farbę głęboko w strukturę porów, zachowując ciągłość kolorystyczną ściany zewnętrznej.
Kwintesencją nowoczesnych technik malowania stają się pistolety natryskowe, umożliwiające komfortową pracę w najwyższym tempie. Jednak wysoki koszt zakupu pistoletu natryskowego popycha raczej do zainteresowania się ofertą profesjonalistów. W większości przypadków koszt samodzielnego zakupu kompletnego sprzętu do malowania elewacji i czas poświęcony na realizację planu znacznie przewyższa wydatki związane z wynajęciem firmy zewnętrznej. Korzystanie z usług eksperckich ma jeszcze jedną zaletę – zdejmuje z inwestora ryzyko popełnienia błędu, który w najgorszym razie wymusiłby rozpoczęcie prac od nowa.
Termomodernizacja bryły architektonicznej budynku dostarcza niezaprzeczalnych korzyści, lecz wiąże się również z koniecznością uwzględnienia dodatkowych kryteriów technicznych przy późniejszym malowaniu elewacji. Malowanie elewacji po ociepleniu styropianem należy prowadzić zgodnie z zaleceniami producentów farb i powszechnie przyjętymi standardami. Szczególne znaczenie ma tutaj sam kolor farby. Unikajmy produktów o niskim współczynniku odbijania światła słonecznego, które mają tendencję do akumulowania znacznej ilości ciepła. Pojawienie się naprężeń termicznych między warstwą farby a tynkiem objawia się jego pękaniem i odpadaniem płatów farby z elewacji. Jeśli mamy skuteczne ocieplenie domu cena za m2 malowania elewacji będzie uwzględniać wspomniane czynniki, wymagające odmiennego podejścia do procesu nakładania farby.
Malowanie elewacji po ociepleniu styropianem zdecydowanie warto powierzyć specjalistom. W serwisie Zleceniomat.pl znajdziesz oferty ekspertów z całej Polski, którzy mogą się pochwalić pozytywnymi opiniami od poprzednich zleceniodawców. Warto zapoznać się z zawartością serwisu www.zleceniomat.pl, agregującego usługi doświadczonych fachowców budowlanych.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.