Jaki stolik do kawy wybrać?

Żaden salon nie obejdzie się bez stolika kawowego, przy którym będziemy mogli zasiąść z gościem i wypić kawę. Zatem stolik kawowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia pokoju, wbrew pozorom: przecież zdawać by się mogło, iż zdecydowanie bardziej istotna jest np. kanapa. Owszem, lecz okazuje się, że nawet najlepsza kanapa bez towarzystwa idealnego stolika, oczywiście dopasowanego do owej lub foteli czy krzeseł, nie sprawi tak olśniewającego wrażenia. Jak zatem wybrać praktyczny stolik lub ławę do salonu? Sprawdźmy.

Z jakiego materiału powinien być stolik kawowy?

Zdecydowanie stoliki szklane albo szklana ława są częstym zakupem do salonu. Szklane stoliki (szkło) zaiste są bardzo eleganckie i wytrzymałe, co jest bardzo ważnym aspektem podczas wyboru mebli. Stolik kawowy: szkło hartowane to najlepszy model stolików z tego materiału. Możemy również zakupić stół ze szklanym blatem lub szklaną ławę, która jest zdecydowanie większa i solidniejsza aniżeli zwykły stolik, zatem jest naprawdę imponująca. Jednocześnie jest też bardzo ciężka i mało mobilna.

stolik kawowy sendy clear

Bardzo ładne i trwałe są również stoliki drewniane, które idealnie wprost komponują się z wygodnymi, tradycyjnymi fotelami lub tymi nowoczesnymi: pasują zatem do stylu klasycznego, a także nowoczesnego czy np. skandynawskiego. Natomiast stoliki kawowe z metalowymi lub chromowanymi wykończeniami są stworzone wręcz do mieszkań industrialnych, i nie tylko: nawet w mieszkaniach glamour sprawdzą się dobrze.

ława kawowa sendy clear

Stylowy stolik kawowy

Jak wyżej wymieniliśmy, stoliki kawowe charakteryzujące się określonym wyglądem pasują do danego stylu. Istnieją bowiem stoliki z już określonym stylem, do którego powinniśmy je wybrać. Stolik skandynawski, przykładowo, w myśl producenta powinien znaleźć zastosowanie w salonie urządzonym właśnie w tymże: skandynawskim stylu. Glamour natomiast także lubi te stoliki lecz i ten styl posiada swe własne modele stoliczków kawowych. Stoliki glamour, najczęściej z marmuru, na ogół są preferowane w okrągłym kształcie i ze złotymi zdobieniami, bokami. Marmurowe stoliki kawowe wymagają jednak bardzo delikatnego użytkowania, ponieważ łatwo je porysować i zniszczyć.

Jeżeli szukamy idealnego stolika kawowego do naszego salonu, powinniśmy najpierw przemyśleć to, jak chcielibyśmy aby wyglądał. Ważny jest zatem materiał i kształt stolika: okrągły, kwadratowy czy bardziej prostokątny lub prostokątny z zaokrąglonymi bokami. Stolik kawowy szkło hartowane to przykładowo stoliczek kawowy uniwersalny: będzie pasować niemalże do każdego wystroju wnętrza.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz