Jakie oświetlenie garażu wybrać

Garaż pełni wiele różnorakich funkcji. Zazwyczaj kuchnia jest miejscem, w którym rządzi Pani domu, a garaż jest przestrzenią, w której karty rozdaje mężczyzna. Właśnie odpowiednie oświetlenie garażu pozwala skutecznie pełnić wyznaczone rolę garażu. To nie tylko miejsce w którym parkuje się samochód, magazynuje różne rzeczy niezbędne do funkcjonowania domu. Sprawdź jak odpowiednio przygotować garaż do jego funkcjonowania i zapewnić mu dobre oświetlenie.

Lampy LED garażowe

Dzisiejszy poziom techniki pozwala na zamontowanie różnorakich lamp w środku czy na zewnątrz garażu, które są wydajne i jednocześnie energooszczędne. Różnego typu oprawy oświetleniowe umożliwiają montaż garażowych lamp na stałe lub z wymiennym źródłem światła. Jako sufitowe lampy LED do garażu najczęściej klienci wybierają oprawy oświetleniowe z wymiennymi świetlówkami lub garażowe lampy liniowe LED.  Rozważając temat oświetlenia garażu musimy wspomnieć także o lampach zewnętrznych, które bardzo często ułatwiają i stwarzają komfortowe warunki do podjazdu i wejścia do garażu wieczorem, czy w nocy. Jeśli nasz garaż służy głównie do parkowania samochodu to oświetlenie nie musi być zbyt mocne. Gdy jednak będziemy w nim majsterkować, szukać na półkach, czy w szafkach różnych rzeczy, to bardzo dobrze doświetlić to pomieszczenie, aby codzienne czynności wykonywane w garażu były w komfortowych warunkach oświetlenia.  Dolewanie płynu do spryskiwaczy, czy też wymiana żarówki w samochodzie przy złym oświetleniu może być ciężkim zadaniem.

Świetlówki LED do garażu

Świetlówki LED to obecnie chyba najczęściej wybierane źródło światła, które klienci montują nie tylko w garażach, ale w warsztatach, halach produkcyjnych, magazynach i innych pomieszczeniach. Pobierają one o wiele mniej energii elektrycznej, niż tradycyjne źródła światła, a koszt zestawu (oprawa hermetyczna i świetlówki) najczęściej nie przekracza kwoty kilkudziesięciu złotych. Świetlówki energooszczędne występują najczęściej w trzech barwach oświetlenia, dlatego możemy wybrać odpowiednią dla nas spośród ciepłej, neutralnej i zimnej. Montaż oprawy oświetleniowej jest nieskomplikowany, a wymiana świetlówki bardzo prosta. Ze względu na długi czas życia diody nie będziemy musieli wymieniać świetlówek często. Czynność ta wykonywana będzie najczęściej raz na kilka lat w zależności od intensywności wykorzystywania światła.

Jakie oświetlenie garażu wybrać

Liniowe lampy LED do garażu

Lampy LED o podłużnym kształcie to także bardzo często wykorzystywane źródło światła w garażach i innych pomieszczeniach. Taka lampa sufitowa LED do garażu jest gotowa od razu do pracy, wystarczy zamontować ją i podpiąć do zasilania 230V.  Moc pobierana przez takie lampy garażowe jest także kilkukrotnie mniejsza, niż starsze żarnikowe źródło światła przy jednoczesnej wysokiej wydajności oświetleniowej. Podłużne liniowe lampy garażowe LED to znakomity sposób na oświetlenie w garażu, warsztacie, szkole i każdej instytucji publicznej. Lampa dzięki konstrukcji zbudowanej z plastiku i aluminium jest bardzo lekka, dzięki czemu bez problemu zawiesicie ją na suficie lub na ścianie. Są osoby, które w szybki i bezproblemowy sposób montują takie lampy za pomocą szybkoschnącego kleju.

Wybór barwy światła do garażu

Na to jaki komfort czeka nasz podczas użytkowania garażu odpowiada także wybór barwy światła. Technika oświetleniowa LED daje nam lampy i świetlówki, które pracują zazwyczaj w temperaturze barwowej między 2800 a 6500 Kelvinów. Jest to najczęściej wykorzystywane zakres barwy światła w oświetleniu garażowym, warsztatowym i domowym. Najczęściej wybierana barwą światła jest neutralna.  Następną wysoką popularnością cieszy się barwa zimna, która determinuje i ułatwia koncentrację podczas pracy. Z kolei barwę ciepłą polecam osobom, które czynności warsztatowe ograniczają do minimum, ponieważ ciepłe światło stwarza warunki bardziej dla relaksu i wypoczynku i raczej nie jest sugerowana do pracy.

Naświetlacze LED do garażu

Oprócz świetlówek i lamp liniowych w temacie oświetlenia garażowego sprawdzają się naświetlacze LED zwane halogenami. Takie hermetyczne lampy posiadają określony kąt świecenia i możliwość nakierowania snopu światła w określone miejsce. Naświetlacze LED są energooszczędne i ułatwiają wykonywanie codziennych czynności garażowych zarówno wewnątrz, jak też na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki nim znalezienie drobnej śrubki w walizce narzędziowej, czy też odnalezienie odpowiedniego śrubokrętu nie będzie stanowiło problemu.

5/5 - (1 vote)

Komentarze (01)

  • Anonim

    1 września 2021 / 2 miesiące ago

    Świetny artykuł !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.