Jakie płytki do kuchni na podłogę matowe czy z połyskiem?

Pomiędzy płytkami matowymi lub błyszczącymi debata zawsze prowadzi do wspólnego wniosku, że każdy z tych dwóch efektów ma bardzo przekonujące zalety. Różnica między nimi opiera się na różnych kryteriach związanych z ich zastosowaniem, jakością lub przeznaczeniem. To normalne, że niektórzy konsumenci nie mogą się zdecydować czy płytki do salonu duże z połyskiem będą dla nich idealnym rozwiązaniem.

Płytki na wysoki połysk w salonie – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Światło jest kluczowym punktem, aby poprawić wystrój wnętrza pokoju. Jest to również jedno z podstawowych kryteriów składu stosowanych elementów dekoracyjnych. Dlatego w przypadku płytek na wysoki połysk w salonie, efekt matowy lub błyszczący odgrywa bardzo ważną rolę w wydobyciu pożądanego stylu.

Błyszczący efekt płytek wynika z emalii pokrywającej ich widoczną powierzchnię. Ta osłona służy jako ochrona przed brudem i zarysowaniami. Ponadto są płytki z pasty szklanej. Dają naturalny efekt połysku. W ten sposób błyszcząca płytka przechwytuje światło przez te powierzchnie i odbija je w całym pomieszczeniu. Dzięki temu całej dekoracji nadaje jasny i przestrzenny ton. Dlatego ten rodzaj płytek podłogowych z połyskiem bardzo często stosowany jest w salonie lub kuchni.

Płytki do salonu matowe – zalety i zastosowanie

W przeciwieństwie do płytek błyszczących, płytki podłogowe matowe nie odbijają światła. Pochłaniają światło, a miejsce, w którym się znajdują, pozostaje ciemne. Jednak efekt ten nie musi być wadą tego typu płytek, ponieważ można je wykorzystać jako część eleganckiego, klasycznego i kameralnego stylu dekoracji.

Dlatego też należy podkreślić, że płytka do salonu matowa doskonale dopasowuje się do drewna, woskowanego betonu lub materiałów kwarcowych. Jej matowe wykończenie odsłania intensywność kolorów tkanin obiciowych oraz reliefy wszystkich elementów dekoracyjnych. Matowy efekt tych płytek wynika z wyglądu materiału, z którego zostały wykonane. Te ostatnie mogą być cementem, łupkiem, kamieniem naturalnym lub terakotą. Materiały te są naturalnie niebłyszczącymi materiałami.

Płytki podłogowe w połysku – podpowiadamy jak o nie dbać

Błyszczące płytki zapewniają łatwą konserwację. Po prostu wystarczy użyć mopa nasączonego wodą z mydłem, aby usunąć plamy i odświeżyć podłogę. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu podczas sprzątania. Jednak ta właściwość może mieć wadę, ponieważ sprawia, że ​​brud i kurz są bardziej widoczne. Jeśli używane są brudne mopy, nawet czyszczenie płytek na wysoki połysk w salonie może pozostawić smugi. Najmniejsza plama jest widoczna z daleka. Aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić pokryte powierzchnie czystymi narzędziami i detergentami.

Płytki matowe ze względu na swoją antypoślizgową i chropowatą powierzchnię są natomiast bardzo trudne w utrzymaniu czystości. Jednak to właśnie ten matowy efekt sprawia, że ​​plamy są mniej widoczne. Decyzja o tym jakie płytki podłogowe połysk czy mat, zostaną wybrane, musi być dobrze przemyślana.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Zostaw komentarz