Jakie płytki na taras?

Wybór płytek na taras niejednokrotnie okazuje się problemowy. Żeby dobrać je tak, by być z nich zadowolonym, należy zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na potrzebę pełnienia przez nie rozmaitych funkcji. Podłoże zastosowane na tarasie lub na balkonie powinno być łatwe w czyszczeniu, wygodne w użytkowaniu i odporne na czynniki atmosferyczne. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie płytki na taras.

Kafelki tarasowe i balkonowe – czym się sugerować w wyborze?

Zastanawiasz się jakie kafelki tarasowe i balkonowe wybrać? W pierwszej kolejności należy podjąć decyzje związane z ich kształtem i sposobem układania, który niejednokrotnie determinuje również ich wielkość, czy sposób montażu. Decydując się na zakup danych płytek, zwróć uwagę na:

  • klasę ścieralności,
  • warstwę antypoślizgową,
  • nasiąkliwość.

Oprócz parametrów podawanych przez producenta musisz zwrócić uwagę na to, czy płytki są wykonane z nagrzewającego się materiału i czy są łatwe w czyszczeniu.

Kwestie estetyczne

W zakresie kolorów najbardziej uniwersalnym wyborem będą płytki w neutralnych odcieniach jak beże, szarości, antracyty, czy ecru. Te barwy bardzo łatwo dopasować do najróżniejszych aranżacji i mebli tarasowych. W takim przypadku potencjalne zmiany w otoczeniu będzie bardzo łatwo wprowadzać, manipulując jedynie dodatkami. Wykończenie matowe nada przestrzeni nieco elegancji, natomiast połyskliwe – lekkości. Połysk na płytkach pozwoli również nieco rozjaśnić przestrzeń, zatem będzie świetnym wyborem na balkony i tarasy od strony północnej. Wybór płytek o dużych rozmiarach pomoże optycznie powiększyć i ujednolicić przestrzeń. Małe kafelki gęsto dzielone fugą, wywołają efekt odwrotny.

Odpowiedni montaż płytek

W przypadku płytek i kafelków tarasowych ogromne znaczenie będzie miał ich prawidłowy montaż. Żeby płytki mogły być dobrze zamontowane, trzeba zwrócić uwagę na szczelne połączenie ich, dobór odpowiednich metod mocowania do podłoża, odpowiedniego kleju i fug odpornych na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. Jeśli nie jesteś pewien, czy wykonasz montaż w odpowiedni sposób, lepiej będzie zgłosić się do specjalisty. Osoba profesjonalnie zajmująca się układaniem płytek tarasowych, wykona usługę szybko, bez komplikacji i w taki sposób, by płytki mogły służyć dziesiątki lat.

Tubądzin płytki tarasowe – najlepszy wybór

Żeby cieszyć się pięknymi płytkami jak najdłużej, należy sugerować się przede wszystkim ich jakością. Wybierając Tubądzin płytki tarasowe, wybierasz prawie 40 lat tradycji w wykonywaniu kafelków zewnętrznych. Producent płytek Tubądzin, wytwarza swoją ceramikę na terenie Tubądzina i Ozorkowa w Polsce. Swoje produkty eksportuje do 30 krajów na świecie. Jest rozpoznawalny ze względu na niesamowitą jakość i doskonałe parametry płytek, a także dostępność niebanalnego wzornictwa w każdym stylu. Producent podejmuje współprace z jednymi z najbardziej prestiżowych projektantów, a także stale odbiera nagrody i certyfikaty potwierdzające jakość swoich wyrobów. Dzięki postawieniu na płytki i kafelki Tubądzin nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem ich do dowolnej przestrzeni. Te i inne płytki tarasowe oraz balkonowe, znajdziesz w asortymencie firmy Dekordia, która dba o najwyższą jakość dostarczanych produktów. Nasi specjaliści dbają o to, aby wybór oferowanych kafelków był jak największy, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów salonu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.