Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Komin dwuścienny stanowi alternatywę w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie standardowego ceglanego przewodu kominowego. Taka sytuacja może zdarzyć się przy przebudowie budynku, ale również podczas budowy nowego. W poniższym artykule przedstawimy krótką charakterystykę tego rozwiązania oraz wskażemy, dlaczego kominy dwuścienne czasami muszą być stosowane.
Komun dwuścienny stanowi doskonałą alternatywę w budynkach, w których z jakiegoś powodu nie może być zastosowany standardowy komun murowany. Tym, co charakteryzuje ten system kominowy, jest jego budowa. Składa on się z warstw wewnętrznej i zewnętrznej, które produkowane są z kilku rodzajów blachy. Może to być blacha ocynkowana, nierdzewna, jak i powlekana. Dodatkową warstwę w tym rodzaju komina stanowi warstwa izolacyjna, której grubość może sięgać nawet kilkudziesięciu milimetrów. Jest ona wykonana z wełny mineralnej i pełni bardzo ważne funkcje zabezpieczające. Przede wszystkim dzięki izolacji zyskujemy szczelność przewodu na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo, ściany komina nie nagrzewają się za mocno i wykazują odporność na skraplanie. Systemy kominowe dwuścienne, jakie możemy zakupić u dobrych producentów takich jak chociażby Tanie Kominy, wykazują bardzo wysoką żywotność i gwarantują bezpieczne użytkowanie.
Wiemy już, czym charakteryzuje się komin dwuścienny. Gdzie zatem i dlaczego się je stosuje?
Kominy dwuścienne mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w budownictwie przemysłowym. Gwarantują one współpracę z różnymi urządzeniami grzewczymi na różnego rodzaju paliwa: gaz, drewno, eko groszek, węgiel czy paliwa stałe. Kominy dwuścienne mogą znajdować się zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz. Jest on stosowany tam, gdzie nie ma możliwości połączenia z murowanym przewodem kominowym. Taka sytuacja może zdarzyć się zarówno w remontowanych budynkach (np. tam, gdzie są wydzielone różne systemy grzewcze), jak i przy budowie nowych.
Warto wiedzieć, że stosowanie kominów dwuściennych nie wymaga specjalnego pozwolenia i są one bardzo łatwe w montażu. Umożliwiają stworzenie wolnostojącej instalacji kominowej wszędzie tam, gdzie występuje taka potrzeba. Komin dwuścienny pomaga również w zaoszczędzeniu funduszy, ponieważ nie wymaga dokonywania przeróbek w budynku, które mogą być bardzo kosztowne. Szeroki zakres wymiarów tego rodzaju kominów pozwala umieścić je w wielu różnych budynkach.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.